Fotoğrafın ünlü isimleri Bursa FotoFest’te

Dünya’nın farklı coğrafyalarından ünlü isimleri bir araya getiriyor.

Fotoğrafın ünlü isimleri Bursa FotoFest’te

 Bu yıl ‘göç’ temasıyla 5.’si düzenlenecek olan Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), Dünya’nın farklı coğrafyalarından ünlü isimleri bir araya getiriyor.

Patrick Zachmann, Ariana Lindquist, Erdal Küpeli ve İbrahim Demirel gibi usta fotoğrafçılar söyleşilerde çalışmalarını Bursalı fotoğrafseverlerle paylaşacak.

‘Göç’ temasıyla bu yıl beşincisi yapılacak olan Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), 24-28 Ekim 2015 tarihleri arasında fotoğraf tutkunlarını Bursa’da buluşturacak. 


Patrick Zachmann, Ariana Lindquist, Erdal Küpeli ve İbrahim Demirel gibi dünyada isim yapmış fotoğrafçılar anılarını ve çalışmalarını paylaşacak.


Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi (BKK) ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle bu yıl 24-28 Ekim 2015 tarihleri arasında Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali’nin (BursaFotoFest), beşincisi düzenleniyor. ‘Göç’ temasıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yapılacak olan BursaFotoFest, sergileriyle yüzbinlerce kişiyi fotoğrafın etrafında buluşturacak.


Küratörüğünü Kamil Fırat’ın üstlendiği festival kapsamında, birçok panel, toplantı, atölye çalışmaları, portfolyo değerlendirmeleri gerçekleştirilecek. BursaFotoFest, Magnum Photos’dan Patrick Zachmann (Fransa), CNN’den Ariana Lindquist (ABD) ile Enri Canaj (Yunanistan), Arnau Bach (İspanya), Thomas Grøndahl (Danimarka) ve Gisela Kayser’in (Almanya) aralarında bulunduğu birçok fotoğrafçı ve editörü ağırlayacak.


Festivalde Türkiye’den ise aralarında Erdal Küpeli, İbrahim Demirel, Faruk Akbaş, Mehmet Ünal, Emin Özmen, Servet Dilber ve Kerem Yücel isimlerin bulunduğu 40’a yakın fotoğrafçı festivalde yer alacak. Söyleşilerde usta fotoğrafçılar çalışmalarını ve anılarını fotoğraf tutkunlarıyla paylaşacak. Ayrıca festival kapsamında düzenlenecek panel, portfolyo ve atölye çalışmalarında fotoğraf tutkunları sanatçılarla bir araya gelme şansı yakalayacak.


5. Uluslararası Bursa Fotoğraf Festivali bünyesinde ‘Göç’ temalı uluslararası fotoğraf yarışması düzenleniyor. ‘Fotoğraf tutkunlarının www.bursaphotofest.org adresi üzerinden başvurabileceği uluslararası fotoğraf yarışması için son tarih ise 08 Ekim. Katılımcıların en fazla 4 fotoğrafla başvurabileceği yarışmanın jüri üyeliklerini ise İzzet Keribar, Hasan Şenyüksel, Ercan Aslan, Doç. Dr. Ozan Bilgiseren, Neslişah H. Erbey Kuşku, Sibel Emniyet ve Meral Kuru yapıyor. Uluslararası kurallara göre düzenlenen BursaFotoFest yarışmasının patronaj numarası ‘United Photographers International’ (UPI) tarafından veriliyor.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, “Çevre coğrafyadaki en büyük fotoğraf festivallerinden birini Bursa olarak, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla organize ediyoruz.


Festival kapsamında dünyanın çeşitli yerlerinden fotoğrafçılar ve fotoğraflar Bursa’da buluşacak. 24 Ekim’de yapılacak olan açılış törenine şimdiden davet ediyoruz” dedi.

Bursa'da toplu yürüyüş...
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568