Gaziantep İstanbul'a taşındı!

Maltepe sahilinde kurulan 105.000 M2 lik dev etkinlik alanında gerçekleşen “Gaziantep Tanıtım Günleri” ne halkın yoğun ilgi

Gaziantep İstanbul'a taşındı!
GAZİANTEP TANITIM GÜNLERİNDE TÜRK BAYRAĞI MOTİFLİ DUVAR HALISI EN ÇOK SATILAN ÜRÜN OLDU…

Maltepe sahilinde kurulan 105.000 M2 lik dev etkinlik alanında gerçekleşen “Gaziantep Tanıtım Günleri” ne halkın yoğun ilgisi ve ziyaretçi akını devam ediyor.
Gaziantep Dernekleri Federasyonu tarafından, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyük Şehir Belediyesi’nin katkılarıyla, Maltepe sahilinde gerçekleştirilen tanıtım günleri 13 Eylül’e kadar devam edecek.

Festivalde En Büyük İlgi Organik Ürünlere…
“Gaziantep Tanıtım Günleri”  kapsamında kurulan yüzlerce stant arasında halk en büyük ilgiyi Yöresel organik ürünlere gösterdi. Peynirden  baharata, biberden baklavaya tüm organik gıda ürünleri halk tarafından ilgi odağı oldu.

Son günlerde yaşanan şehit olayları sebebi ile etkinlik kapsamındaki konser ve eğlenceleri iptal ettiklerini söyleyen Dernekler Federasyonu Bşk. Mehmet Güçtekin; Gaziantep’in sanayi ve kültür bakımından zenginliklerinin Türkiye ve uluslararasında tanıtımı için çalıştıklarını ve bu alanda son dönemlerde yapılan etkinlik ve organizasyonlar ile bu tanıtımı daha ileriye taşıyacaklarını da sözlerine ekledi.
 
Şehrin zengin ve lezzetli mutfağı, yöresel yemek ve tatlılarının yanı sıra Gaziantep’e özel bakırcılar ve halı dokuma stantları da büyük beğeni topladı.
Bu stantlar arasında Türk bayrağı motifli duvar halısı ise festival boyunca en çok satılan ürünler arasında yer aldı.
 
Amacı, Gaziantep şehrini her yönüyle tanıtmak olan Gaziantep Tanıtım Günleri 13 Eylül’e kadar saat  10:00-22:30 arasında Maltepe sahilinde tüm ziyaretçilere açık olacak.
www.yakamozyakut.com.tr İstanbul / Gazıantep - Elmas TOZLU
 
 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568