Her çarşamba ücretsiz

Kadıköy Kültür Sanat Derneği (KKSD) ve Büyük Kulüp işbirliğiyle, geçen yıl başlatılan Flamenko konserler dizisi devam ediyor.

Her çarşamba ücretsiz

Büyük Kulüp’te gerçekleştirilen konserler ücretsiz ve halka açık. Kasım ayı başı itibarıyla her Çarşamba yinelenecek olan Flamenko konserlerinin ilkinde Kadıköy Flamenko Grubu yer aldı.

Büyük Kulüp Baron Salonunda gerçekleştirilen konserde dansçılar Demet Tekin, Aysu Melis Bağlan’ın performansları göz doldururken; Ümit Yıldız, Dinçer Dedeoğlu ve  Tuncay Soyaltın gitarları, Solist  Hazal Ata ise sesi ile kulaklarda hoş tınılar bıraktılar.

Gecenin açılış konuşmasını yapan KKSD Başkan Yardımcısı Nesibe Müsevitoğlu; “Kadıköy Kültür Sanat Derneği organizasyonunda gerçekleştirdiğimiz konserlerimiz için salonlarını bizlere açan Büyük Kulüp yönetimine teşekkür ederiz. Her çarşamba farklı bir müzik programı ile sizlerle olacağız. Bu akşam bizlerle olacak Flamenko Grubu’muzun elemanlarının her biri, kendi alanında profesyonel meslek sahibi kişiler. Dansçı Demet doktor, Aysu avukat, Sanat Yönetmeni ve gitarist Tuncay doktoralı mali müşavir. her biri ayrı bir meslekten sanatçılar. Ancak onların bir araya gelerek, bir grup oluşturmalarına Flamenko’ya olan tutkuları sebep oldu.” dedi.

KKSD Başkanı İnal Aydınoğlu’da konuşmasında; “Kadıköy kültüre sanata ve sanatçıya çok önem veren bir yapıya sahip. Büyük Kulüp Yönetimi de salonlarını haftada bir gün derneğimiz aracılığı ile  Kadıköylüler’e açmakta. Sanatçıların dostu ve Kadıköy Kültür Sanat Derneği Başkan Yardımcısı Nesibe Müsevitoğlu bu organizasyonları derneğimiz adına düzenlemektedir. Geçtiğimiz yıl sizlerin beğenerek izlediği Flamenko Grubu  bu akşam  ve her ayın ilk çarşambası, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlileri “Kadıköy Resitalleri” ile üçüncü çarşambaları, haftaya da  piyanoda devleşen bir sanatçı Piyanist Deniz Bakırcıoğlu, son hafta ise  Türk Sanat Müziği sanatçıları sizlerle olacaklar. Sanatçılarımıza, emeği geçenlere ve buralara kadar gelip alkışlarınızla sanatçılarımıza takdirlerinizi ifade ettiğiniz için sizlere teşekkürler ederim.”dedi.

 Çalışmalarını İspanyol dansçılar ve müzik grupları ile sürdüren Kadıköy Flamenko Grubu, çalışmalarını Kadıköy’de kuracakları dernek çatısı altında sürdürmeyi planlıyor. (AjansSevgi / Marmaris)

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2011, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568