İdil Biret ayakta alkışlandı ve...

Doğuş Grubu’nun kurucu destekçisi olduğu, 12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, dün akşam müzik dünyasının en büyük piyano virtüözlerinden İdil Biret’in açılış konseriyle başladı. 

İdil Biret ayakta alkışlandı ve...

Bu sene Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’nde, günümüze dek sayısız ödül ve kayıtla, klasik müzik dünyasının takdirini kazanan ve bu yıl 75. yaşını kutlayan usta sanatçı İdil Biret’e “Onur Ödülü” verildi.

Açılış gecesinde konuşma yapan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Doğuş Turizm Grubu Başkanı Naci Başerdem “11 yıl önce yola çıkarken festivali Bodrum’a yakışır, uluslararası düzeyde bir festival haline getirme hayali kurduk. Festivalin klasik müziğin yanı sıra diğer disiplinlerle zenginleşmesi hedefiyle ilerledik. Bugün geldiğimiz noktada kucaklayıcı bir yaklaşımla Bodrum’a bir destinasyon festivali kazandırmak için adımlar atıyoruz. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali’ni en gözde klasik müzik festivallerinden biri haline geleceğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Ödül takdiminin ardından D-Marin Turgutreis Ana Sahne’de Ender Sakpınar yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde klasik müzikseverlerle buluşan İdil Biret, Edvard Grieg'in piyano repertuvarına kattığı başyapıtı ‘La Minör Konçerto‘yu seslendirdi. 


12. Uluslararası D-Marin Klasik Müzik Festivali, 20 – 27 Ağustos tarihleri arasında Bodrum yarımadasına yayılan programıyla klasik müzikseverlerle buluşuyor. 
Eda Erman 
Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2016, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568