İstanbul Devlet Tiyatrosu sezonu açtı.

İyi seyirler...

İstanbul Devlet Tiyatrosu sezonu açtı.

İstanbul Devlet Tiyatrosu perdelerini açtı
 
İstanbul Devlet Tiyatrosu (İDT) 2011-2012 Tiyatro sezonunu açtı. İDT yeni sezonda 8 sahnede, onlarca seçkin oyunu tiyatro severlerle buluşturmaya devam edecek.

Ekim ayı içinde, dördü Türkiye prömiyeri olmak üzere dünya gündemini belirleyen pek çok konunun yer aldığı 6 yeni oyun seyirci karşısına çıkacakİktidarın keyfiliği olgusuna son derece keyifli bir eleştiri getiren AT, 2. Dünya Savaşı sonrası çağdaş sanat felsefesinin tüm tartışmalarını içinde barındıran ve soyut ekspresyonist ressam Rothko'nun atölyesinde geçen Kırmızı suların tükenmesiyle tuvaletlerin özelleştirilmesine karşı çıkan bir isyanı son derece eğlenceli bir dille anlatan ünlü Broadway müzikali Sidikli Kasabası Müzikali pek çokları tarafından aklı ve düşünceleriyle değil ancak Filozof Heidegger ile ilişkisi bağlamında yargılanan çağımızın en önemli kadın düşünürlerinden Hanna Arendt'in yaşamına göz atan Aşkın Sıradanlığı, Ortadoğu'nun kanlı iç savaşlarında bir kadının hayatını temel alan ve bu yılki İstanbul Film Festivali'nde de filmi gösterilen ve en iyi yabancı film Oscar'ına aday gösterilen Yanık, evsizler arasında var olmaya çalışan bir kadının sevdiği adamın cesedinin peşine düştüğü Anita'nın Aşkı ya da Antigone New York'ta adlı oyunlar Ekim ayı prömiyerleridir.

2011-2012 Sezonu Ekim Ayı Oyunları: AT, 1-16 Ekim tarihleri arasında Üsküdar Tekel Sahnesi'nde, 28-30 Ekim tarihlerinde Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2011, 00:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568