İzmir'de ödüllü “fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması”

“Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödüllü “fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması” nın İzmir elemelerinde İzmir’den ise 62 lise sahne aldı.

İzmir'de ödüllü “fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması”

Türkiye’nin dört bir yanındaki gençlerin profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu ve End Productions, fizy sponsorluğunda gerçekleşen yarışmanın 20. yılında liselileri, İzmir sahnesinde ağırladı. İzmir Arena’da yapılan ülkemizin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması”nın İzmir elemelerinde 151 okul kıyasıya yarıştı.

İzmir elemelerinde İzmir’i 62 lise temsil etti. Hayalleri için profesyonel olarak hazırlanan sahnede şarkılarını seslendiren İzmirli liseliler hem eğlenip hem yarıştı.

Şanlıurfa, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Muğla, Sakarya, Denizli, Bursa, Manisa, Hatay, Burdur, Konya, Bilecik, Adana, Ağrı, Van, Batman, Uşak ve İzmir’den olmak üzere toplam 19 ilden 151 lisenin katıldığı İzmir elemeleri, 2 gün boyunca sürdü. İzmir elemeleri her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce liselinin hem yarışıp hem eğlendiği bir festival havasında geçti.

“Biletler BiP’ten, Destek Seyirciden”
fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda 20. yıla özel ilk sürprizi BiP’ten gelen ücretsiz bilet uygulaması İstanbul, Ankara ve İzmir elemelerinde büyük ilgi gördü. Eleme turlarında ve finalde okullarını temsil eden öğrencileri izlemek isteyen 30 binden fazla genç, giriş biletlerini BiP uygulaması üzerinden ücretsiz alarak elemeleri yerinde izledi.

İzmir Elemelerinin Performansları fizy’de
Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini bu sene fizy ile yaşamaya başladılar. fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması'nda bu yıl jürinin seçtiği finalistlere ek olarak 3 finalist daha eklenecek. İzmir elemelerinde yer alan 151 okulun performans videoları fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak, videolara eklenen "beğen" özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Ayrıca, aday grupların destekçileri, sevdikleri performansları fizy üzerinden paylaşarak milyonlara ulaştırma fırsatı da yakalayacak.

HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER
fizy’den Muhteşem Hediyeler:Üç Okula Üç Müzik Stüdyosu

20. yılında, fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması" için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonu 20 yıldır başarıyla sürdüren Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından düzenlenen yarışmanın ödülleri arasında, fizy’nin cazip para ödüllerinin yanı sıra, yine bu sene fizy’nin üç okula kuracağı üç müzik stüdyosu ödülü de yer alıyor.

Yarışmadaki kategoriler ve ödüller şöyle:
Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 10.000 TL 
2.lik ödülü: 7.500 TL 
3.lük ödülü: 5.000 TL
Orkestra / Sahne Performansıdallarında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 6.000 TL 
2.lik ödülü: 4.000 TL 
3.lük ödülü: 2.000 TL
Kız Solist / Erkek Solist / Enstrümandallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:
1.lik ödülü: 3.000 TL 
2.lik ödülü: 2.000 TL 
3.lük ödülü: 1.000 TL
Bu kategorilerin dışında Basın Özel Ödülü, Jüri Özel Ödülü ve Gençlik Dergileri Özel Ödülü’ kategorilerinde bir lise ve bir öğrenciye plaket verilecek.

Okan Üniversitesi’nden Üç Öğrenciye Eğitim Bursu

Ayrıca yarışmada üç öğrenci, yarışmanın eğitim sponsoru olan Okan Üniversitesi’nden eğitim bursu kazanma şansı elde edecek. Yarışmanın Eğitim Sponsoru Okan Üniversitesi, jürinin sahne performanslarına göre belirleyeceği 3 yarışmacıya ‘’Üstün Başarı Ödülü’’ veriyor!

1.lik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı %100 Eğitim Bursu 
2.lik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 50 Eğitim Bursu 
3.lik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 30 Eğitim Bursu

İstanbul, Ankara ve İzmir elemelerinde yarışan yaklaşık 500 okul arasından belirlenecek finalistler çok yakında açıklanacak. fizy 20. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın büyük finali, 22 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Bircan SILAN

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568