İzmir resim heykel müzesi

Özgün baskıresim atölyesi sanatçılarının eserleri 10 Mayıs 2012 Tarihinde Selçuk Yaşar Sanat Galerisinde

İzmir resim heykel müzesi
10 Mayıs 2012 Perşembe 01:33


Aysın Akay, Yaşar Akgül, Nilgün Altındağ, Sevinç Bayraktar, Faize Bostan, Selma Destanoğlu, Perihan Duran, Gülnaz Ertan (Ataalp), Gülçin Günaydın, Gülsen Gürer, Mualla Gürle, Nilgün Kılınçaslan, Leman Kömürcü, Nilgün Köseoğlu, Faden Suzan Kudsioğlu, Emine Özdemir, Serpil Özsalman, Dilek Esen Topaç, Şükran Ulucan, Hülya Yalçın, Aysen Yılmaz’ın eserlerinden oluşan

“Karma Özgün Baskıresim Sergisi” Selçuk Yaşar Müzesi ve Sanat Galerisi’nde 10 Mayıs 2012’ de açılıyor
 
Her biri, birbirinden usta olan İzmirli 21 sanatçının eserlerinden oluşan Karma Özgün Baskıresim sergisi Selçuk Yaşar Resim Müzesi ve Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, 10 Mayıs - 25 Mayıs tarihleri arasında gezilebilecektir.

Aysın AKAY
İzmir Eğitim Enstitüsü Resim-Grafik Bölümü mezun olan Akay’ ın yurt içi ve yurt dışı yarışmalı karma sergilere katılmıştır. Kişisel sergileri ve ödülleri vardır. Çeşitli koleksiyonlarda eserleri bulunmaktadır.

A.Yaşar AKGÜL
Ege Üniversitesi Mühendislik Bilimleri Fakültesi MMYO Mimarlık Bölümü’ nden mezun oldu. Sanatçının katıldığı yarışmalı sergilerde eserleri sergileme almış olup, birçok ödül almıştır. Ressam Turan Enginoğlu’ nun Atölyesi’ nde çalışmalarına devam etmektedir.

Nilgün ALTINTIĞ
Buca Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü’ nden mezun olduktan sonra lisansını tamamlayan sanatçı, birçok karma ve yarışmalı sergilerde eserleri yer almıştır. Halen İzmir Resim Heykel Müzesi Baskı Atölyesi’ nde kişisel çalışmalarına devam etmektedir.

Sevinç BAYRAKTAR
Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitim Bölümü Resim Eğitim A.B.D’ dan mezun oldu. 13 kişisel, 17 karma sergi açmıştır. Sanatçının 2 ödülü vardır. Çalışmalarını halen kendi atölyesinde ve İzmir Resim Heykel Müzesi Baskı Teknikleri Atölyesi’nde sürdürmektedir.

Faize ( EFE ) BOSTAN
Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü mezun olduktan sonra lisans tamamlayan sanatçının birçok karma ve yarışmalı sergilerde eserleri yer almıştır. Halen İzmir Resim Heykel Müzesi Baskı Atölyesi’ nde kişisel çalışmalarına devam etmektedir.

Selma DESTANOĞLU
Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlayan sanatçı, 30’ a yakın karma sergiye katılmış ve 9 kişisel sergi açmıştır. Katıldığı yarışmalı sergilerde eserleri sergileme almış olup 1 mansiyon ödülü bulunmaktadır. Çalışmalarını İzmir Resim ve Heykel Müzesi Atölyesi’ nde sürdürmektedir.

Perihan DURAN
İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Resim – İş Bölümü Grafik dalını bitirdi. 13 kişisel ve 6 yurtdışı sergisi bulunan sanatçı, birçok karma sergiye katılmış birde ödül almıştır. Eserleri çeşitli kataloglarda yer almıştır. Çalışmalarını kendi Atölyesi’ nde sürdürmektedir.

Gülnaz ( ATAALP ) ERTAN
Buca Eğitim Enstitüsü Resim – İş Bölümü Grafik Ana Sanat Dalı İlhami Ercivan Atölyesi’ nden mezun olan sanatçı, 2004 yılından itibaren yoğun olarak özgün baskı tekniklerini kullanarak kendi Atölyesi’ nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Gülçin GÜNAYDIN
Buca Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü Grafik Ana Sanat Dalı’ ndan mezun oldu. Yurt içinde 20 kişisel, 19 karma sergi, yurt dışında 6 sergisi bulunan sanatçının 4 ödülü vardır. Sanatçı, çalışmalarını İzmir’de kendi Atölyesi’ nde sürdürmektedir.

Gülsen GÜRER
Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü’ nden mezun oldu. Uzun yıllar resim sanatı ile ilgilenen sanatçı, 1 karma, 1 kişisel sergi açmıştır. Çalışmalarına İzmir Resim ve Heykel Müzesi Atölyesi’ nde devam etmektedir.

Mualla GÜRLE
İzmir Buca Eğitim Enstitüsü Almanca Bölümü’ nden mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’ nü bitirdi. 2 Kişisel , 8 Yarışmalı ve 30 Karma sergilere katıldı. Eserleri sergilenmeye değer görülüp kataloglarda yer aldı. 1 Mansiyon ödülü bulunmaktadır. Fotoğraf Yarışmalarında 1.’ lik ödülü, 2 Mansiyon ödülü vardır.

Nilgün KILINÇASLAN
İzmir Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü Grafik Dalı’nı bitirmiş olup ayrıca Anadolu Üniversitesi lisans tamamlama programlarından mezun olmuştur. Eserleri; uluslararası ve yurt içindeki kültür merkezleri arşivlerinde bulunmaktadır. 2 kişisel, 13 yarışmalı olmak üzere 20 karma sergiye katılmıştır. 4 ödülü bulunmakta olan sanatçı, çalışmalarına İzmir Resim Heykel Müzesi ve Galerisi Baskı Sanatları Atölyesi’ nde devam etmektedir.

Leman KÖMÜRCÜ
Buca Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü Grafik Ana Sanat Dalı’ ndan mezun oldu. Daha sonra Anadolu Üniversitesi’ nde lisans tamamladı. Pek çok kişisel ve karma sergiye katılan sanatçının, 2 ödülü vardır. Çeşitli özel koleksiyonlarda ve İzmir Şehir Müzesi’ nde eserleri bulunmaktadır.

Nilgün (İLERİ) KÖSEOĞLU
Gazi Eğitim Enstitüsü Resim-İş Grafik Bölümü’ nden mezun oldu. Çeşitli Kültür Merkezleri’ nin arşivlerinde; yurt dışı ve Türkiye’deki koleksiyonlarda eserleri vardır. 16 kişisel, 68 karma, 26 yarışmalı sergiye katılmıştır ve 4 ödülü bulunmaktadır. Sanatçı, suluboyayı kendi atölyesinde, baskı çalışmalarını İzmir Resim – Heykel Baskı Sanatları Atölyesi’ nde devam etmektedir.

Faden Suzan KUDSİOĞLU
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan sanatçı, bugüne kadar 19 kişisel sergi, yurt içi ve yurt dışında karma sergi, bienal ve sanat festivallerine katılmıştır. 6 ödül kazanan sanatçının çeşitli müze ve resmi kuruluşlarda çalışmaları bulunmaktadır. Halen İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Emine ÖZDEMİR
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan sanatçı, çok sayıda resim yarışmasında jüri üyesi olarak görev almıştır. 11’ i yurt dışı 10’ u özgün baskı olmak üzere 19’ u kişisel, 116 sergiye katılmıştır. Katıldığı yarışmalardan 4 ödülü vardır. Yurt içi ve yurt dışında eserleri birçok müze ve koleksiyonlarda yer almaktadır. Çalışmalarına kendi Atölyesi ‘ nde devam etmektedir.

Serpil ÖZSALMAN
Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim – İş Eğitimi bölümü mezunu olan Özsalman, resim öğretmeni olarak görevini sürdürmektedir. Çeşitli yarışma ve karma sergilerde eserleri yer almıştır. Çalışmalarına İzmir Resim Heykel Müzesi Baskı Teknikleri Atölyesi’ nde sürdürmektedir.

Dilek Esen TOPAÇ
Gazi Üniversitesi’ ni bitirdikten sonra. Mimar Sinan Üniversitesi’ nde Grafik okudu. 2 kişisel sergi açtı ve pek çok karma sergiye katıldı. Sanatçının biri uluslararası, diğerleri ulusal olmak üzere 6 ödülü bulunmaktadır. Uluslararası ve Ulusal olarak özel koleksiyonlarda eserleri vardır. Çalışmalarına kendi Atölyesi’ nde ve İzmir Resim Heykel Müzesi Baskı Atölyesi’ nde devam etmektedir.

Şükran ULUCAN
İzmir Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Grafik Ana Sanat Dalı’nda tamamladı. Sanatçının biri yurt dışında olmak üzere 22 kişisel sergisi ve 50’ nin üzerinde yurt içi ve yurt dışı karma sergisi bulunmaktadır. 7 ödülü vardır. Çalışmalarını kendi Atölyesi’ nde sürdürmektedir.

Hülya YALÇIN
İzmir Eğitim Enstitüsü Resim-İş Bölümü Grafik Dalı’nı bitirdi. Sanatçının yurt dışı ve yurt içi özel koleksiyonlarda, resmi kurum ve kuruluşlarda eserleri bulunmaktadır. 32 kişisel sergisi bulunan Yalçın’ın, 18 yurtdışı sergisi, 6 tane ödülü ve 6 tane de uluslararası etkinliği bulunmaktadır. Çalışmalarını İzmir’de kendi Atölyesi’ nde sürdürmektedir.

Aysen YILMAZ
İzmir Eğitim Enstitüsü Resim Bölümü Grafik Anadalı’ ndan mezun olmuştur. Sanatçının eserleri çeşitli ulusal ve uluslararası karma, yarışmalı ve kişisel sergilerde yer almıştır. 4 ödülü vardır. Halen İzmir Resim ve Heykel Müzesi Atölyesi’ nde çalışmalarını sürdürmektedir.
banner442

İlgili Galeriler
banner379
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.