Japonya Anadolu’nun renklerine boyandı

Şule Kartal / İSTANBUL - Yunus Emre Enstitüsünün dünyanın birçok ülkesinde düzenlediği kültür sanat turnesi "Colours of Anatolia - Anadolu’nun Renkleri" yolculuğuna Japonya’da devam etti.

Japonya Anadolu’nun renklerine boyandı

Yunus Emre Enstitüsü Colours of Anatolia / Anadolu'nun Renkleri programı ile Türkiye’nin kültürel motiflerini dünyanın beş kıtasında tanıtıyor. 

Enstitü tarafından Nisan ayında Kudüs ve Tel Aviv'de başlatılan Anadolu'nun Renkleri programı, Eylül ve Ekim aylarında Buenos Aires, Tallinn, Riga, Vilnius ve Minsk’te devam etti.

Sırada Tokyo, Sao Paulo ve hemen ardından yine Buenos Aires etkinlikleri bulunuyor.

İki ülke arası kültür köprüsünü daha da güçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş, dünya toplumlarının Türkiye'yi daha yakından ve doğru kaynaklardan tanımasını amaçladıklarını, bu doğrultuda pek çok projeye imza attıklarını söyledi. Prof. Dr. Ateş, “Enstitü olarak beş kıtada binlerce insana ulaşıyoruz. Kültürümüzün bütün renklerini kuşatan bu faaliyetler sayesinde yüz binlerce insanla yüz yüze temas kurma ve kendimizi anlatma imkânı yakalıyoruz, kültürler ve ülkeler arasında kuvvetli bağlar oluşturuyoruz. Japonya ve Türkiye kültürel ve geleneksel anlamda birbirine oldukça yakın ve güçlü bağları olan iki ülke. Bu bağların güçlendirilmesi ve gelecek nesillere aktarılması için çalışmalarımız sürecek” dedi.

Türkiye’nin kültürel motiflerini dünyanın beş kıtasına taşıyan ve içerisinde birçok etkinliğin barındığı program, Tallinn, Riga, Vilnius ve Mink’in ardından Tokyo’da da büyük ilgi gördü.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568