Karanlıklar sanatla aydınlanacak!

BYM-İSTANBUL-Sarıyer Belediyesi’nin bu yıl 7’incisini düzenlediği ‘TiyatrOdaŞenliği’ ünlü tiyatro sanatçılarının katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı.

Karanlıklar sanatla aydınlanacak!

Sarıyer Belediye Tiyatrosu'nun bu yıl 7’incisini düzenlediği ‘Sarıyer TiyatrOda Şenliği’ görkemli bir açılış programıyla başladı.25 Mart – 6 Mayıs 2017 tarihleri arasında,3 farklı sahnede, 31 farklı oyunla ücretsiz olarak gerçekleşecek olan şenlik, ‘Tiyatro Yalan Söylemez’ ve ‘Sarıyer TiyatrOda’ temalarıylasanatseverlerle buluşacak.Rıfat Ilgaz Kültür Merkezi önünden startı verilen kortejle başlayan şenlik, ünlü sanatçıların ve sanatseverlerin akınına uğradı.Cumhuriyet Meydanı'na kadar devam eden korteje Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, usta tiyatro sanatçıları Altan Erkekli, Fatih Mühürdar, Dilek Türker, Abdullah Şahin ve çok sayıda davetli katıldı. 

TİYATRO,İNSANLARI YANYANA GETİREN BÜYÜK GÜÇ
Sokak sanatçıları, jonglörler, akrobatlar, kostümlü oyuncular ve bando eşliğinde yapılan korteje7’den 70’de herkes büyük ilgi gösterdi. Sanatın, insanları yanyana getirecek büyük bir güç olduğuna dikkat çekilen şenlik kortejinde, usta sanatçılar tiyatro için yürüyerek Sarıyerlilerle buluşmanın büyük heyecanını yaşadı. 

ÜLKENİN AYDINLIK İÇİNDE OLMASINI DİLİYORUM
Açılış programında konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, sanata verilen değerin giderek azaldığını vurgulayarak, sanatın tüm karanlıkları aydınlığa dönüştüreceğini söyledi. “Bu ülkenin aydınlık içinde olmasını, barış içinde yaşamasını içtenlikle diliyorum” diyen Başkan Genç, “Sanatçılarla ve toplumun her alanından insanla bir aradayız. Sarıyer çok daha güzel şeyleri zaman içinde yaşayacak. Tiyatro bizim yaşamımızın içinde her an demek. Bu işi engellemeye çalışanların elbet bir sebebi var. İnsanlar kendi yaşamının engellenmesini istemez. Bu konuda gerekli çaba içinde olacağız” şeklinde konuştu. 

SANATIN OLDUĞU YERDE MUTLULUK VARDIR
Oyuncu Altan Erkekli de, tiyatronun olduğu her yerde mutluluk ve heyecanın olduğunu söyledi. Sarıyerlilerle tiyatro heyecanını paylaşmanın büyük mutluluğunu yaşadığınıbelirtenErkekli, "Tiyatro gerçekleri, sevgiyi, emeği, kardeşliği, hayata dair doğruluğu anlatan yerdir. İnsanlığın kutsandığı yerdir.  Yerel yönetimlerin başlıca görevlerinden bir tanesi de sanatla, yaşama bir şeyler katmaktır. İşte bunu başaran Sarıyer Belediye Tiyatrosu'nu ve emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.

HAYATIN GERÇEĞİNİ YANSITIYOR
Ülkedeki tüm olumsuz koşullara rağmen, hayatı durdurmamak için şenliği başlattıklarını vurgulayan Sarıyer Belediyesi Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Gökhan Bulut da, "Bu sene ki sözümüz Tiyatro yalan söylemez. Tiyatro aslında hayatın gerçeğini yansıtır. Biz de oyunlarımızda bunu göstereceğiz" mesajını verdi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 00:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568