Kemanı servet değerinde

17. Antalya Uluslararası Piyano Festivali, geçtiğimiz Cumartesi akşamı sahnesinde,  ilk sırada anılan Julian Rachlin’i ağırladı.

Kemanı servet değerinde

KEMANI SERVET DEĞERİNDE!
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli kültür-sanat etkinliklerinden biri olan Antalya Uluslararası Piyano Festivali sahnesinde dünyaca ünlü yıldızları ağırlamaya devam ediyor.

Müzik şöleni, Zee Zee ve Manolo Carrasco’nun ardından sahnesinde, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası’nın eşlik ettiği “Büyüleyici Kemancı” Julian Rachlin’i ağırladı.
Geçtiğimiz Cumartesi akşamı EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde müzikseverlerle buluşan, müzik otoriteleri tarafından dünyadaki en iyi ilk on şeften biri olarak gösterilen, keman virtüözü Julian Rachlin'in merakla beklenen konserine Antalyalılar yoğun ilgi gösteri.

1704 yapımı Stradivarius marka, dünyada nadir bulunan ve tahmini değeri 16 milyon dolar olan,kendisinin ve tellerinin ayrı sponsorları bulunan özel kemanıyla sahneye çıkan Rachlin, dinleyicilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.
Muhteşem geçen ve seyirciler tarafından ayakta alkışlanan konser performasının ardından kısa bir konuşma yapan Rachlin, böyle bir festivali sahiplenip geliştirdiği için Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e ve “Hocam” diye hitap ettiği Sanat Yönetmeni Gürer Aykal’a Antalya Devlet Senfoni Orkestrası gibi muazzam bir orkestra oluşturduğu için teşekkür etti. 


‘ BU MİSAFİRPERVERLİĞİ DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE GÖRMEDİK’
Rachlin sözlerini şöyle sürdürdü: 'Ailemle Viyana'dan yola çıkıp Antalya'ya adım attığımız andan itibaren geçen her anda, 29 yıllık meslek yaşamımda dünyanın hiçbir yerinde görmediğimiz bir misafirperverlikle karşılaştık. Türk misafirperverliğinin bu en güzel örneği ve bu kusursuz organizasyon için ailem ve kendi adıma çok teşekkür ederim. 

RACHLİN’DE MÜLTECİLERE KUCAK AÇAN TÜRKİYE’YE BÜYÜK ÖVGÜ
Sizinle bir de özel bir duygumu paylaşmak isterim. Uzun yıllar UNICEF'in gönüllü elçiliğini yapmış biri olarak özellikle çocuklar konusunda çok hassasım. Öğrendiğim andan itibaren çok etkilendiğimi belirterek, Türkiye'nin de yakından yüzleştiği bu zorlu zamanlarda, milyonlarca mülteciye kucak açmasını ve destek olmasını çok dokunaklı ve muhteşem bulduğumu söylemeliyim.

Bu gece burada muazzam bir iş ortaya çıkardığımız Antalya Devlet Senfoni Orkestrası'na ve tüm birinci sınıf müzisyenlere de çok teşekkür ediyorum.' 

17. Antalya Uluslar arası Piyano Festivali, 5 Ekim’de Kamuran Gündemir Anısına genç yeteneklerimizden piyanist ve klavsenist Tolga Atalay Ün konseri ile devam edecek.Fulya İnandıklı

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2016, 00:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner571

banner141

banner557

banner560

banner568