Mahall Bomonti'de ‘İkinci bir Rönesans gerekiyor’

İzmir’in yeni kültür sanat merkezi Mahall Bomonti İzmir’in Lebriz Art Solutions ortaklığıyla hayata geçirdiği sergi maratonu Ertuğrul Ateş’le devam ediyor. 

Çağdaş Türk sanatının öncü isimlerinden "Ressam Ertuğrul ATEŞ'in resimleri "bu gün saat 17.00 de görkemli bir açılışla sanatseverlerle buluştu.

Atiila Sezgin
Güven Zeylek
Ömer Durmaz
Taylan Güçeli
Ertuğrul Ateş gibi İzmir'in renkli simaları ile birlikte çok sayıda sanatsever katıldı

Mahal Bomonti İzmir salonu bugün çok özel misafirleri ağırlarken: Biz sanatın ve sanatçının yanındayız der gibiydiler.

İnsanoğlunun vardığı gelişme noktasında ikinci bir Rönesans’ın gerektiğine inanan Ressam Ateş, “Ekollere, doktrinlere ait olma ortadan kalktı. Her birey kendi ekolünü oluşturmak zorunda” diyor.
İzmir’in yeni kültür-sanat merkezi Mahall Bomonti Sanat’ta sergi maratonu, çağdaş Türk sanatının öncü isimlerinden Ertuğrul Ateş’le devam ediyor. 

İlk sergisini 1980 yılında İstanbul'da açan Ateş, 1988’den 2005 yılına kadar Miami, Dallas, Los Angeles, Chicago, Palm Beach, Boston, South Hampton, Barselona, Kopenhang, New York ve Pekin'de birçok sergi gerçekleştirdi. 

Lebriz Art Solutions işbirliğiyle gerçekleştirilen Ertuğrul Ateş Resim Sergisi 7 Nisan’dan itibaren görülebilecek. 


Mahall Bomonti İzmir


Tarih    : 07.03.2017 Cuma 
Saat    : 17.00
Yer    : Mahall Bomonti Sanat
      Mahall Bomonti İzmir Tanıtım Ofisi 
  Şehitler Cad. 1558 S. Halkapınar Konak İZMİR


Türkerler Holding, Mahall Bomonti İzmir projesiyle, kentin kültür ve sanat hayatına yeni bir atmosfer kazandırdı. İzmirli sanatseverler, Mahall Bomonti İzmir projesi kapsamında özel konseptle hazırlanan tarihi mekânlarda birbirinden değerli sanatçıların eserlerini görme fırsatı yakalıyor. 
Lebriz Art Solutions ortaklığıyla Ekim ayında 3 İzmirli sanatçı Güven Zeyrek, Nafi Çil ve Ozan Ünal’ın resim ve heykelleri ile başlayan sergi maratonu, Özdemir Altan “Kolajlar”, Kerim Suner “Zamansız Portreler” ve “Heykelin İzinde 8 Kadın” sergileriyle devam etti. Mahall Bomonti İzmir’in Nisan ayındaki konuğu ise çağdaş Türk resminin önde gelen isimlerinden Ertuğrul Ateş oluyor. 


Kendini belirli bir akım içinde görmekten ısrarla kaçınan sanatçı, resimlerine sürrealist platform, romantik dışavurum ve mistik düşünce yapısının can verdiğini vurguluyor. Tuval üzerine yağlıboya çalışan Ertuğrul Ateş eskiz yapmıyor.

İnsanoğlunun vardığı gelişme noktasında ikinci bir rönesansın gerektiğine inanan Ateş, hayata ve sanata bakışını şu sözlerle açıklıyor: “Postmodern hayat, teknoloji ve iletişim çağı global bir düşünce biçimi yarattı. Batının teknik bilgisi ile Doğu´nun eski çağ kültürlerinin düşünce yapısı çok hızlı bir biçimde birbirine yaklaşıyor. Teknoloji sayesinde her şey gözümüzün önünde olmaya başladı. İşte bu ortamda devrim, toplumsal değil bireysel olarak gerçekleşmek zorunda. Ekollere, doktrinlere ait olma ortadan kalktı. Her birey kendi ekolünü oluşturmak zorunda. Ben işte bu ortamda, seçimlerimi yeniden anlayıp değerlendirme çabasındayım.”


İzmirliler Ertuğrul Ateş’in eserlerini Mahall Bomonti Sanat’ta 7 Nisan’dan 10 Mayıs’a kadar görebilecek. Sergi maratonu Mayıs ayında açılacak Devrim Erbil sergisiyle Haziran ayında tamamlanacak. 
Kentin tarihle iç içe ilk ve tek projesi


Türkiye’nin en güzel şehri İzmir, yaşam, iş ve eğlence hayatı yeni bir atmosfere kavuşuyor. Türkerler Holding tarafından geliştirilen Mahall Bomonti İzmir, kentin tarihle iç içe ilk ve tek projesi olacak.  Konforlu rezidanslar, uluslararası standartlarda ofis katları, müze, sanat evi, gösteri alanı, cep tiyatrosu ve performans alanı, seyir terası, alışveriş sokağı, şık restoran ve kafelerden oluşacak proje, özgün konseptiyle İzmir’de birçok ilki bir arada sunacak. Mahall Bomonti İzmir, kentin, yaşam kalitesi, tasarım anlayışı, inşaat teknolojisi ve güvenlik seviyesi en yüksek projesi olarak tasarlandı. 

Eski Bomonti Tesisleri arazisinde yükselen Mahall Bomonti İzmir, mağazaları, kafeleri, restoranları ve müzesiyle, sakinlerini başka bir yere ihtiyaç duymadan keyifli bir yaşama bağlayacak. Biri 58 katlı, 9’u tarihi toplam 12 bloktan oluşan projede 470 konut, 572 ofis, 30 ticari birim bulunuyor. Proje 1+0 ‘dan 3+1’e kadar geniş alternatifler sunuyor. Tamamıyla mobilyalı ve otel konseptinde teslim edilmesi planlanan 1+0 daireler yoğun ilgi görüyor.

Cazip fırsatlar
•    387.000 TL’den başlayan fiyatlar
•    %5 peşinat,  60 ay 0 faiz 
•    %25 peşinat,  36 ay 0 faiz %5 indirim 
•    Peşinatsız , 48 ay 0 faiz
•    Peşinde %15 indirim 
•    120 ay ve 240 ay vadeli özel ödeme senaryoları
mahallbomontiizmir.com


Not:
Sergiye dair video görüntülerini ve fotoğrafa albümünü İNDİGOMOTİON / Mert & Özgenur BENGİSU ikilisi sanatseverlerle buluşturacak
www.indigomation.com

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2017, 07:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568