Maskelere Karşı Onların Rüyaları

Maskelere Karşı Onların Rüyaları

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD), 1998 yılında kurmuş olduğu sanat atölyesi çalışmalarına Rüya ve Maskeler isimli tiyatral dans gösterisiyle devam ediyor.

TOFD Genel Başkanı Ramazan Baş’ın yazdığı, sanat danışmanlığını Tan Sağtürk’ün üstlendiği dans projesi, “Rüya ve Maskeler”; sanatın ve yaratıcılığın engel tanımadığını bütün insanlara haykırıyor. 5 ortopedik engelli, 1 işitme engelli, 7 engelsiz olmak üzere toplam 13 dansçıdan oluşan gösteride Ebru Şallı’da yer alıyor. 18 Ekim Salı günü Saat 20:00’da Florya Park Bahçeler’de gerçekleşecek olan gösteriyi izlemeye gelenler aynı zamanda Zeruj Outlet Günleri’nde de alışverişe doyacaklar. Gelirinin tamamı Omurilik Felçlileri Derneği’ne bağışlanacak olan Zeruj Outlet Günleri, 18-19 Ekim tarihlerinde Florya Bahçe AVM otoparkında alışveriş severleri bekliyor.


Toplum baskısı ve duyarsızlığının ancak empati ile aşılabileceğini vurgulayan gösteri, izleyenlere hem görsel hem de işitsel bir şölen sunacak.


Yediden yetmişe herkesin engellere olan bakış açısını değiştirmenin amaçlandığı gösteride; engelli vatandaşların günlük hayatta yaşadığı sorunlara dikkat çekiliyor.


Gerçek yaşamdan esinlenerek oluşturulan “Rüya ve Maskelerin” hikâyesi, birlikte aşılamayacak hiçbir engelin bulunmadığını anlatıyor. Betül Çınar Akgül 
Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2016, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568