Mest etmeye devam ediyor

Hem yurt dışından hem de yurt içinden taleplerin kabul edildiği, genç yeteneklerin yoğun ilgi gösterdiği ARSU Sahne 3. sezonunda Bahar Konserleri ile yine dopdolu.

Mest etmeye devam ediyor

Geçtiğimiz sezon Ivan Yanakov,  Jerfi Aji, Mert Yeşilmenderes, Güray Başol, Burak Çebi, Eun Young Kim, Elfida Su Turan, Kaan Baysal gibi değerli solistlere fırsatlar sunan ARSU Sahne, içinde bulunduğumuz sanat sezonunda da yeni konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Hem yurt dışından hem de yurt içinden taleplerin kabul edildiği, genç yeteneklerin yoğun ilgi gösterdiği ARSU Sahne 3. sezonunda Bahar Konserleri ile yine dopdolu.

Müziğin hemen her dalından seçkin resitaller ve konserler sergileyen sahneye Nisan ayında Melis Çom, Emre Yavuz, Ayla Emanet, Ayşegül Sarıca gibi değerli virtüöz sanatçılar konuk oluyor. 

Arsu Sahne Nisan 2017 Programı’nda;

Arp Sanatçısı Melis Çom 8 Nisan Cumartesi 18.00’de Arsu Sahne Bahar Konserleri kapsamında klasik müzik severler ile buluşuyor.

Melis Çom, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Arp Sanat Dalında master programına İpek Mine Sonakın ile devam ediyor. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Mersin Akademik Oda Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ve Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nda misafir arp sanatçısı olarak yer alan Çom 2011 ve 2012 yıllarında Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası seçmelerini kazanarak yurt içi ve yurt dışında bu orkestrayla  konserler verdi. İsabelle Moretti, Jana Bouskova, Florence Sitruk, Emmanuel Ceysson gibi ünlü arpisterin 'masterclass'larına katılan Çom 2013 yılında Fransa’da düzenlenen Concours International de Harpe Jeunes Talents Martine Geliot yarışmasında finale kalarak olumlu övgüler alan Melis Çom,  Cem Mansur yönetmenliğindeki Türkiye Ulusal Gençlik Senfoni Orkestrası’nda 2015 ve 2016 yıllarında arp sanatçısı olarak çalmaya hak kazanarak yurt dışında bir çok konserde yer aldı. Arp sanatçısı Melis Çom  2013 yılından bu yana “Ecole Francophone de Musique d’İstanbul” kuruluşunda arp dersleri vererek öğrencileriyle çeşitli konser etkinliklerine katılıyor. Bilet fiyatları yetişkin 30 TL öğrenci 20 TL’dir. Biletler  Arsu Akademi ve www.biletix.com ‘dan temin edilebilir. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

Piyanist Emre Yavuz 10 Nisan Pazartesi 18.00’de Arsu Sahne CHOPIN, BRAHMS, SCHUBERT,SAINT-SAENS ve RAHMANINOV’un eserlerinden oluşan bir repertuarla konuk oluyor.

Arsu Sahne Bahar Konserleri kapsamında performans sergileyecek olan Emre Yavuz konserinde CHOPIN, BRAHMS, SCHUBERT,SAINT-SAENS ve RAHMANINOV’un eserlerine yer verecek. 1998 yılında Kültür Bakanlığı tarafından yapılan bir sınavla “Sanatta Üstün yetenekli Çocuklar Yasası” olarak bilinen 6660 sayılı yasa kapsamına alınarak Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Kamuran Gündemir ile piyano öğrenimine başlayan Emre Yavuz, 2001’de Kırım’da yapılan 2. Uluslararası Mavi Kuş Müzik Yarışması’nda kendi yaş kategorisinde birinci olduğu gibi, en iyi çağdaş eser yorumu ödülüne layık görüldü. Fazıl Say ve Sanem Berkalp ile de çalışan Emre Yavuz,Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası, Bursa Devlet Sen- foni Orkestrası, Antalya Devlet Senfoni Orkestrası, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’yla ve Gürer Aykal, İbrahim Yazıcı, Rengim Gökmen ve Ender Sakpınar gibi şe- flerin yönetiminde gerçekleştirdiği birçok konserde Mozart, Chopin, Saint-Saens, Çaykovski ve Rahmaninov’un konçertolarını yorumladı. 2016’da 15. Viyana Uluslararası Piyano Yarışması’nda birincilik ve Schubert Özel Ödülü’nü, Dortmund’da düzenlenen 13. Uluslararası Schubert Piyano Yarışması’nda üçüncülük ödülünü kazanan Emre Yavuz, eğitimini halen Viyana’da  Arie Vardi ile sürdürüyor. . Bilet fiyatları yetişkin 30 TL öğrenci 20 TL’dir. Biletler  Arsu Akademi ve www.biletix.com ‘dan temin edilebilir. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ den ulaşabilirsiniz.

Ayla Emanet ve Burcu Aktaş Urgun Flüt-Piyano konseriyle 14 Nisan Cuma 18.00’de Arsu Sahne Bahar Konserleri kapsamında klasik müzik severler ile buluşuyor.

Konserde Flüt sanatçısı Ayla Emanet’e piyanist Burcu Aktaş Urgun eşlik ediyor. DOPPLER, BROTONS, TAFFANEL, LIBERMANN’ın eşsiz eserlerini seslendirecek olan Ayla Emanet ve Burcu Aktaş Urgun doyumsuz bir müzik ziyafeti sunmaya hazırlanıyor.

Duisburg Filarmoni Orkestrası, Düsseldorf Senfoni Orkestrası ve Neues  Rheinisches  Kammer Orchester  ile  konserler veren flüt sanatçısı Ayla Emanet,  2015  yılında  Blake  Weston  (Klarinet)  ile  kurdukları  DuoTreble  ile oda müziği konserlerine devam ediyor. 2001 yılında ilk kez verilen Brookshire Musicology ödülünü alan piyanist Burcu Aktaş Urgun VIII. Uluslararası CRR Piyano Festivali’nde “Genç Yetenekler” kapsamında bir resital verdi. Burcu Aktaş Urgun, halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Sanat Dalında Doçent olarak görevini sürdürüyor. Bilet fiyatları yetişkin 30 TL öğrenci 20 TL’dir. Biletler  Arsu Akademi ve www.biletix.com ‘dan temin edilebilir. Etkinlik hakkında detaylı bilgi için Arsu Güzel Sanatlar Akademisi (216) 336 70 40’ dan ulaşabilirsiniz.


Pelin Pehlivan        

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2017, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568