Onun adı Gökay - Mina Daşdan Salsapark

Mersin'den Dünyaya Mina Gökay Daşdan Salsapark fıtınası

Mahallede top oynar çocuklar ve çocukluğunu yaşamamış büyükler..

Bizim kahramanımız Gökay DAŞDAN futbol yerine müzik dinler, dans edenleri izler ve kendisi de dans etmeye çalışır.

Güzel dans da eder… 

Mahallede – okulda hep ondan söz edilir…

Kızlar ona hayranlıkla bakarken; gençler kıskançlık krizinde yarışırlar…

İlk, orta, lise derken üniversite yılları bizim kahramanımız GÖKAY DAŞDAN üniversitenin de en gözdesi…

Dansla yatar, uyanır dansla. İki binli yılların başlarında dans onun için hobiden çok yaşam kaynağı ve gelecek için umut yolu olmuştur..

Dans yarışmalarında aldığı başarılarla bizim delikanlı artık profesyonel dansçıdır.

Her şeyim dediği dansın inceliğini araştırarak geleneksel figürlere kendi özel figürlerini de harmanlayarak kısa sürede en gözde dansçılar arasında yerini alır.

Ülke genelinde birçok ödüle kavuşan GÖKAY DAŞDAN, hayat arkadaşı dansçı Mina ile 2010 yılında evlendikten sonra SALSAPARK da büyüyor.

SALSAPARK 

Evet, SALSAPARK MİNA GÖKAY DAŞDANn’ın çiftinin birlikte hayata geçirdikleri dans okulu

SALSAPARK ile birlikte biricik oğulları Oğuz TUNA da büyüyor büyüyor büyüyor…

Nasıl büyümesin ki… 

İşini severek yapanların başarıya ulaşmamaları imkânsızdır.

İŞTE KANITLARI

Salsapark Viranşehir

Mezitli Viranşehir Kordon Fora Yalı Apt.
Vecihi cafe 2.kat

Salsapark Yenişehir

Cumhuriyet Mah. İsmet İnönü Bulvarı 
Eser Sitesi Altı
85/E
MERSİN

0532 590 70 60
instagram : salsaparkmersin
Facebook: salsaparkmersin
whatsapp. 0532 590 70 60

 SALSAPARK DÜNYASI 

Çok renkli ve çok içten mekânlar ve değerli insanların buluştuğu adresler.

MİNA GÖKAY DAŞDAN SALSAPARK ile ülke dışında bile ilerleyişine devam ediyor.

Gatto Gabriel ile uluslararası yolda birçok etkinliğe köprü oluyorlar.

GÖKAY DAŞDAN’nın hayatı ve dans dünyasını sizler için derledim

GÖKAY DAŞDAN DÜNYASI:

15/05/1979 doğumludur ve Mersin’de yaşamaktadır. 2003 yılında Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünden Mezun 

Bölüm Birinciliği” ile mezun oldu. Mezuniyet sonrası Yüksek Lisans öğrenimime Spor Psikolojisi alanında devam etti.

Dansla profesyonel anlamda üniversite yıllarında tanıştı. Üniversite Jimnastik takımındayken danışmanının referansıyla 2001 yılında Ankara’ya gelip İnternational Latin Dansları (Dans Sporu) eğitimi almaya başladı.

Bu eğitimden edindikleriyle 2002 yılının temmuz ayında İ.T.Ü’de düzenlenen “Üniversiteler arası 3. Spor Oyunları Latin Amerikan Dansları” yarışmasına katıldı ve orada genel sıralamada 7. Takımsı ralamasında da 4. oldu.

Yine aynı yıl Ankara’da 14 - 29 ağustos tarihlerinde GSGM ve Jimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen Latin Dansları Temel çalıştırıcı kursuna katıldı, kursu başarıyla bitirerek Latin Dansları Temel Çalıştırıcısı olmaya hak kazandı.

Kurs sırasında teorik ve uygulama eğitimlerinin büyük kısmını birçok kez Türkiye Şampiyonu olmuş Sayın İsmet Müftüoğlu’ndan aldı. Daha sonra Temel Çalıştırıcılık belgesi denkliğini yaptırıp Dans Sporu 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Belgesi sahibi oldu.

Antrenörlük kursu sonrasında dans eğitiminden kopmamak amacıyla Ankara’ya aralıklarla gelip dans eğitimi almaya devam eden Gökay Daşdan, 2003 yılında Shine Dans Stüdyosunda Dimitri Lopatkin eğitmenliğinde düzenlenen “On Dans”kampınakatıldı.

Sonrasında 05 /08/09/2005 (Bodrum) tarihleri arasında düzenlenen Dans Sporu Hakemlik Seminerlerine’ne katıldı. Seminerde I.D.S.F (İnternational Dance Sport Federation) tarafından görevlendirilen Dans Eğitmeni Polina Ostroverkh eğitmenliğinde 10 Dans (5 Latin- 5Standart Dans) eğitimi aldı. Bu eğitim süreci sonunda Dans Sporu Hakemi olmaya hak kazandı.

3 yıl süre ile her ay Ankara’ya gelip Latino Dans Stüdyosu’nda Ercüment Aydın ve Günce Yöney’den teknik ve koreografi dersleri aldı.

2002 yılından sonra Mersin’de çeşitli mekânlarda  ve SALSA PARK'ta Latin Dansları Eğitimi verdi.

Nisan 2006’da Murphy’s SALSA CUP IV Yarışmasında TÜRKİYE ŞAMPİYONU oldu.

19-21 Mayıs 2006’da Bodrum’da düzenlenen “LATINO BODRUM” Dans Festivaline katıldı, Festival süresince dünyanın en ünlü birkaç Salsa eğitmeninden dersaldı (Alex Da Silva-Ruby Karen , Luis VasquezMelissa Fernandez , Tropical Gem &Latin Gem).

Kasım 2006’da düzenlenen Salsa Cumhuriyet Kupası profesyonel kategoride yarıştı.

2007 yılında I.D.O (International Dance Organization) Turkiye sorumlusu Alper Alakut ve I.D.O Genel Sekreteri Kirsten Dan Jansen tarafından verilen Couple Dancing Adjudicator Hakemlik seminerine katılıp İstanbul ve Ankara’da yapılan sınavlarda başarılı oldu.

2007 yılı içerisinde Kıbrıs DOGU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ tarafından gösteri yapmak ve eğitim vermek üzere bahar yarıyılında iki kez Kıbrıs’a davet edildi, bu davetlerde iki başarılı gösteri ve D.A.Ü Dans Kulübü öğrencilerine yönelik workshop gerçekleştirdi.

2007 yılının Mayıs ayı içinde Türkiye Dans Sporları Federasyonu SALSA Eğitim Kurulu Üyesi olarak atandı.

Yine aynı yıl içinde düzenlenen 1.Türkiye Salsa Festivaline Mersin Bölge sorumlusu olarak katıldı(Co organizator)

Bu Festival kapsamında düzenlenen Uluslararası Salsa & Bachata yarışmalarına profesyonel kategoride katıldı, Bachata yarışmasında 5.lik aldı,

Yine aynı festival içerisinde düzenlenen dans eğitimlerine katılıp dünyaca ünlü birçok eğitmenden ders aldı (Juan Matosintermediate on2 combi &shine on1, Salsa Dance Squad - advance salsa combi, Hacha y Machate advance salsacombi & styling, Pablo & Diana- salsa acrobasi, Tony Lara & Dani, Alfredo Torres Afro Rumba, Farid  - Spins all level).

05 Kasım 16 Kasım 2007 tarihleri arasında İst anbul’da Federasyonca açılan Salsa ve Sportif Sosyal Latin Dansları Yardımcı Antrenörlük kursuna katıldı ve kursu başarıyla tamamlayarak 1.Kademe SALSA & SOSYAL LATİN DANSLARI Yardımcı Antrenörü olmaya hak kazandı.

2008 Haziran ayında organize edilen 2. TURKEY SALSA FEST organizasyonunda da Mersin Bölge Sorumlusu olarak bulundu, eğitimlere katıldı.

2009 yılında G.S.İ.M tarafından Türkiye Dans Sporları Federasyon Mersin İl Temsilciliği görevine atandı.

SALSA ON2 eğitimi almak için 2009 yılı Eylül ayında BERLİN SALSA KONGRESİ’nekatıldı,Juan Matos, Ana & Joel, Super Mario, Tropical Gem, Yamulee,Tamambo, Neeraj Maskara & Gosia gibi eğitmenlerden SALSA ON2 NY STYLE eğitimi aldı.

06 -07 Ağustos 2011 Tarihleri arasında TDSF tarafından Mersin ilinde açılan SALSA ADAY HAKEM KURSU’na katıldı ve başarılı oldu.

21 Kasım - 06 Aralık 2011 tarihleri arasında, İzmir ilinde açılan Sportif Sosyal Latin Dansları2. KADEME ANTRENÖRLÜK kursuna katıldı ve başarılı olarak, 2.KADEME Antrenör olmaya hak kazandı.

Kasım 2011 Tarihinde GSİM ve TDSF tarafından, 2.kez Mersin İl Temsilciliği görevine atandı.

Kasım 2011 tarihinde TDSF tarafından 3. Kez Salsa Eğitim Kurulu Üyesi olarak atandı.

İşteeee böyle…


MİNA GÖKAY DAŞDAN ÇİFTİNİN MECARALRI DEVAM EDECEKTİR.

Yine bekleriz

Güzel yarınlara
SALSASIZ KALMAYIN
Salsa’yı SLASAPARK’TA MİNA GÖKAY DAŞDAN İLE YAPIN’

Yakamoz YAKUT

Basın ve Kültür Sanat Derneği Başkanı

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 07:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568