Pencereler düş dünyasına davet ediyor

Pencereler  düş dünyasına davet ediyor

Türkiye’nin yeni medya ve video alanına odaklı ilk sanat platformu Açıkekran ile çağdaş sanatı şubeleri aracılığıyla Anadolu’ya taşıyan Şekerbank, yeni Genel Müdürlük binasındaki ikinci galerisi Açıkekran Levent ile pentür, heykel, fotoğraf ve enstalasyon gibi farklı alanlarda üretilen güncel sanat yapıtlarını sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

İlk sergisiyle çağdaş resmin ustalarını bir araya getiren Açıkekran Levent, bu kez heykel sanatına güncel ve farklı bir bakış sunan yeni sergisiyle sanatseverleri ağırlayacak.

Açıkekran Levent’te ‘Rüya Nesnesi olarak Form’
Açıkekran Levent, Ali Akay küratörlüğünde hazırlanan “Pencereler” ile izleyiciyi Nermin Ülker’in düş dünyasına davet ediyor.

Sanatçı sağlık alanındaki mesleği ile ilgili düşündüğü görüntülerle, hastanelerin kapalı ve karanlık mekanlarından dışarı bakma arzusuyla başlayan bir maceraya bağlı olarak ortaya çıkardığı formlar ‘pencereler’i heykelleştiriyor;  düş ve gerçeğin geçişkenliğini gözler önüne seriyor. Ülker, rüyalardan gelen formlar olarak pencereleri plastik bir yorumla yeniden anlamlandırarak, soyut-somut form ilişkisini sorguluyor.

Şekerbank’ın Levent’teki Genel Müdürlük binasında açılan sergi, 18 Kasım’a kadar hafta içi 09:00 – 19:30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek. 


 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2016, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568