Piyanist Uğurlu: Mehmetçik Dünyayı Fetheder

Sümeyra Gümrah Teltik/İSTANBUL-Piyanist Tuluyhan Uğurlu önceki akşam İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda bir konser verdi. 

Piyanist Uğurlu: Mehmetçik Dünyayı Fetheder

Şehirlerin Yağmalanması İnsanlığın Yağmalanması Demektir

Dünya Başkenti İstanbul başlıklı konser öncesi Tuluyhan Uğurlu İstanbul ve Konya gibi şehirlerin sadece bizim değil insanlığın da mücevherleri, kültür hazineleri ve bellekleri olduğunu vurgulayarak bu belleklerin yok edilmeye çalışıldığını söyledi. Uğurlu: “Sanatçılar olarak Kudüs’e sahip çıkmamız gerekiyordu. Maalesef geç kaldık. Bunlar bizlerin manevi coğrafyaları. Mekke’ye Medine’ye sahip çıkmamız lazımdı. Oysa sadece gidip geliyoruz. Bizler bu manevi hazinelerimizin değerini anladığımızda çoğu zaman iş işten geçmiş oluyor.” dedi.

Musa Bize Rotayı Çizdi
Konuşmasında Zeytin Dalı operasyonunda teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyetine de vurgu yapan Uğurlu: “O da Musalarımızdan bir Musa, firavunların Musa’sı gibi. Anaokulu veya kültür merkezi yapılmasını vasiyet etti. Musa da biliyordu. Emperyalistlerin oyunlarını ancak eğitim ve kültürle aşacağız. Musa bize aslında rotayı çizdi. İnşallah biz bunu görürüz. Bu bilinçte olan Mehmetçik dünyayı da fetheder. Bu bilinçte olan insan dünyanın fethine çıkar.”

Dinleyicilerine güzel bir akşam yaşatan Piyanist Tuluyhan Uğurlu Dünya Başkenti İstanbul konserini “Sofya’da Dans” isimli bestesi ile noktaladı. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2018, 23:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568