Rahmi M. Koç Müzesi’nde "Kitap Günleri"

Küçük Okurlar Kulübü Müzede kitap günleri ..Rahmi M. Koç Müzesi’nde çocuklar dinleyecek, öğrenecekve ilk hikâyelerini yazacak  

Rahmi M. Koç Müzesi’nde "Kitap Günleri"

Rahmi M. KoçMüzesi’nde çocuklar keşfediyor, öğreniyor, düşlüyor ve uygulayıp, üretiyor. KüçükOkurlar Kulübü/Müzede Kitap Günleri “Evren Yiğit ile Masal Ülkesine Yolculuk”atölyesiyle 08 Nisan Cumartesi günü başlayacak. Çocuklar yazarlığa ilkadımlarını bu atölyeyle atacak. 
 
Eğlenceli ve eğitici aktiviteleriyle çocuklarınvakit geçirmeyi en sevdiği müzelerden olan Rahmi M. Koç Müzesi, çocukların gelişiminiatölyelerle destekliyor. ‘Bir müzeden daha fazlası’ kimliğiyle hareket edenRahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenecek Küçük Okurlar Kulübü/Müzede Kitap Günleri EvrenYiğit ile Masal Ülkesine Yolculuk’ atölyesi ile başlayacak. 
 
08Nisan Cumartesi günü Fenerbahçe Vapuru’nda gerçekleşecek etkinlik saat 15.00’debaşlayacak ve 1 saat sürecek.
6-8yaş grubu çocukların ücretsiz olarak katılabileceği etkinlik kontenjanlasınırlı olduğu için 0212 369 66 00 dahili 106 numaralı telefondan rezervasyonyaptırmak yeterli olacak. 
 
İlk eserler Rahmi M.Koç Müzesi’nde kaleme alınacak
Atölye,çocuk kitapları yazarı Evren Yiğit ile çocukların ‘Yazar ne yapar?’ ve ‘Yazarkimdir?’ sorularının yanıtlarını bulmasıyla başlayacak. Ardından Evren Yiğit’inkaleme aldığı ‘Masal Ülkesine Yolculuk’ kitabı canlandırmalı olarak okunacak. Sonrasındaise yine yazarın eşliğinde ‘minik yazarlar’ ilk çizgi film bölümünü kaleme alınacak.Çizgi film yazılırken çocukların yaşlarına göre ‘karakter’, ‘arka plan’ gibikonulardan bahsedilecek ve miniklerin bu konuları öğrenmesi sağlanacak. Atölyegenç yazarların ilk eserlerinin kutlamasıyla sona erecek. 
   
Geçmişi keşfet,geleceğe bir adım at
ÇocuklarRahmi M. Koç Müzesi’nde geçmişi keşfetmenin yanı sıra atölyeler ile geleceğe vehayallerine de bir adım atmanın şansını yakalıyor. Çocuklar, birey olma hedefidoğrultusunda Rahmi M. Koç Müzesi’nde keşfedecek, düşleyecek, öğrenecek,deneyecek ve üretecek. Bu çerçevede gerçekleştirilecek Küçük OkurlarKulübü/Müzede Kitap Günleri etkinlikleri müze ziyaretçilerine özel olacakşekilde ücretsiz olarak düzenlenecek. 
 
 


Aslı MECİ & Alican ESENCİ

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568