Ruhi Su Şişli'de anılıyor!

Sazıyla, sözüyle sanat dünyasında derin izler bırakan büyük ozan Ruhi Su ölümünün 31. yılında Şişli’de anılıyor.

Ruhi Su Şişli'de anılıyor!

Şişli Belediyesi ile Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle gerçekleşecek anma gecesinde Ruhi Su dostları ve sevenleri bir araya geliyor.

Ben şakıyıp durdukça öyle
Gülün kokusu geldi
Bebesi olmayana
Bunalıp da kalmışa
Acılarla yüklü
Dargın yüreklere
Yetiştim geldim
İyi ki geldim

Türk Halk Müziği’nin ve Devlet Operası’nın en önemli neferlerinden büyük ozan Ruhi Su ölümünün 31. yılında Şişli’de anılıyor. Şişli Belediyesi ve Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle düzenlenen anma programı çerçevesinde 20 Eylül Salı günü saat 20.00’de, Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde bir dizi etkinlik düzenlenecek.  

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Ruhi Su Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Ilgın Ruhi Su ve müzisyen Ahmet Say’ın da konuşma yapacağı gecede, Ruhi Su Dostlar Korusu sanatçının sevilen eserlerini seslendirecek. Gecede aynı zamanda bu yıl ilk defa düzenlenen, jüri üyeliğini Cevat Çapan, Ahmet Telli, Haydar Ergülen, Hüseyin Ferhad, Latife Tekin, Mehmet Gözen ve Mahmut Temizyürek’in yaptığı “Ruhi Su Şiir Ödülü”nde dereceye girenler ödüllerini alacaklar.
Gecede aynı zamanda, Alaettin Bahçekapılı Ruhi Su’nun hayatını kaleme aldığı “Sen Gittin Gideli” kitabının öyküsünü ve büyük ozanın hayatından önemli kesitleri paylaşacak.  

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2016, 17:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568