Sezonun son sergileri

ÇEŞME ALTINYUNUS SANAT GALERİLERİ 4 USTA RESSAMIN ESERLERİNE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Sezonun son sergileri
HABERİN GALERİSİ
Zuhal Baysar Ressam

Zuhal Baysar Ressam


Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Yaz Sergileri Çeşme Altın Yunus Sanat Galerileri’nde devam ediyor. Çeşme Altın Yunus Sanat Galerileri’nde sezonun son sergileri Zuhal Baysar, Tamer Bilgiç, Orhan Gürel, Faden Kudsioğlu’nun sergileri olarak 23 Ağustos 2014 tarihinde açılıyor.

4 farklı sanat dalı ile 4 farklı sanatçıyı buluşturan bu sergide yağlıboya / pentür dalında Zuhal Baysar ve Tamer Bilgiç, suluboya dalında / Orhan Gürel, özgün baskıresim dalında / Faden Kudsioğlu’nun resim sergileri sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Pentür, suluboya ve baskı dalında 118 eserin görülebileceği sergi, 14 Eylül 2014 tarihine kadar gezilebilir.

Kış sergileri, Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde açılacak olan sanatçı Semra Ay Çırpan’ın sergisi ile başlayacak ve Kış dönemi sonuna kadar devam edecektir.

Zuhal BAYSAR
1976, Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Sanatta Yeterlik Doktora programını tamamladı. Hacettepe Üniversitesi’nde araştırma ve öğretim görevlisi olarak çalışan sanatçı halen aynı Üniversite’de yardımcı doçent olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. Sanatçı 6 kişisel sergi açmış, birçok önemli ulusal ve uluslararası çalıştay, etkinlik ve sergilere katılmıştır.

Orhan GÜREL
1952 yılında Sivas’ta doğdu. Suluboya resmin, Türkiye’de önemli isimlerinin başında olan ve dünya suluboya resim severleri, kolleksiyonerleri tarafından da beğeniyle takip edilmekte olan Gürel’in, yurt içi ve yurt dışında çoğu önemli çok sayıda kollesiyonlarda yapıtları yer almaktadır. Bu sergi, bugüne kadar çok sayıda karma sergi ve sanat fuarına katılan sanatçının, 62. Kişisel sergisi olmaktadır.

Tamer BİLGİÇ
1978 Kütahya’da doğdu. Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nden birincilikle mezun oldu. Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim elemanı olarak göreve başladı. Yurt içinde 21 kişisel sergi açtı. 36 ulusal ve uluslararası yarışmalı sergi ve 52 uluslararası, ulusal karma sergiye katılan sanatçının bir çok ödülü bulunmaktadır. Halen Dumlupınar Üniversitesi’nde öğretim elemanı olarak çalışmaktadır.

Faden KUDSİOĞLU
İzmir’ de doğdu. Sanat öğrenimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde tamamladı. Bugüne dek 25 kişisel sergi açtı. Yurt içi ve yurt dışında karma sergilere katıldı. Altı ödül kazandı. Çeşitli müze ve resmi kuruluşlarda çalışmaları bulunmaktadır. Halen İzmir Devlet Resim ve Heykel Müzesi Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

 
Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2014, 16:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568