Tatilciler evet dedi!

Haber: Ayperi Ferda Oral / MERSİN

Tatilciler evet dedi!
Mersin her geçen gün daha fazla sayıda yerli turiste ev sahipliği yapıyor. Sahil boylarında hızla artan siteler,  tatilini gürültü patırtıdan uzak, dağ ve denizin iç içe geçtiği bir ortamda geçirmek isteyenler için ideal bir seçim. Hal böyle olunca yerli halkın rağbet ettiği sahillerde, yaz boyu etkinliklere kucak açıyor.
‘’Erdemli Belediyesi Sanatsal Etkinlikler Platformu’’ bu etkinlikler içinde en göze çarpanı olsa gerek.24 saat hizmet veren bu ‘’Açık Hava Sanat Merkezi’’,  7’ den 70’ e her yaştan sanat tutkununun hoşça vakit geçirmesi için olanak sağlıyor.

Heykeltraş Ustası Bülent Harputlu ’nun fikriyle ortaya çıkan bu özel ve güzel enerjili mekan, sanata verdiği katkıyla takdire değer. Sahilde kumların üzerinde elinde fırça ve boyalarla heykel boyayan yüzlerce çocuğa kucak açan platformun etkinlikleri bununla da sınırlı değil. Plaja kurdukları sahne de, çocukların şarkı söylemeleri ve şiir okumaları teşvik ediliyor. Heykelini boyayan çocuklar, mikrofonla anons ediliyor, sahildeki halkın alkışları arasında başarı belgesiyle ödüllendiriliyor.

Organizasyonu yürüten Bülent- Levent ve Ercüment Harputlu kardeşler, amaçlarının çocukları sanal ortamdan uzaklaştırıp doğal yaşamın içinde sanatsal etkinliklere katmak olduğunu ifade ediyorlar. Sonbahar-Kış sezonunda Adana Seyhan’da Akademi Sanat Derneği Çukurova Sanat Merkezi olarak sanatsal kurslar düzenleyen ekip,  sezon sonuna kadar Erdemli Arpaçbahşiş sahillerinde her yaştan sanat tutkununu ağırlayacak.
Eğer sizde hem sanatçı yönünüzü ortaya çıkarmak, hem tatil yapıp ücretsiz kurslara katılmak istiyorsanız ‘’Erdemli Belediyesi Sanatsal Etkinlikler Platformu’’na davetlisiniz.  

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 10:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
m.cemil demir
m.cemil demir - 4 yıl Önce

Bu etkinliklerin olması çok güzel.

SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568