‘Tipe Bak! The Cast!’

10 Ekim -23 Ekim 2014 tarihleri arasında Siyah Beyaz Galeride

‘Tipe Bak!  The Cast!’

 “Büyükanne zaman niye bu kadar çok?”

 “Daha iyi geçirebilmek için.”
 “Büyükanne yaşın niye bu kadar büyük?”
 “İnsanları daha iyi tanıyabilmek için.”
 “Büyükanne ellerin niye bu kadar renkli?”
 “Daha çok resim yapabilmek için.”

İşte karşınızda 84 yaşındaki süper anneanne Muazzez Türker nam-ı diğer Grandma/Artygran. Bilecik’te doğan ve Ankara’da yaşayan bu yaratıcı hanımefendi, ressam kızı Sevinç Demirelli tarafından, 80 yaşında resim sanatıyla tanıştırıldı. Sonrası mı? Her şey mazi. Resim sanatını keşfiyle beraber, uzun yıllar boyunca gizli kalmış yaratıcılığını gün yüzüne çıkaracak bir fırsat bulan Türker, böylece ihtiyacı olan fiziksel güce, canlılığa ve motivasyona da kavuşmuş oldu. Dört yılda beş binden fazla eseri kapsayan bir portföy yaratan Türker, çizmeye ve boyamaya her gün devam ediyor. Bir büyükanne, bir anne, bir teyze, bir abla, bir yoldaş ve bir arkadaş olan Türker, resimlerinde hayat dolu karakterlere ve yaşamı kutlayan rengarenk, neşe dolu ruhlara göndermeler yapıyor. Gördüğü, tanıdığı, sevdiği, takdir ettiği, kendinden bir parça bulduğu her karakteri saf ve çocuksu fırça darbeleriyle tasvir ediyor. Renklerin, hareketlerin ve duyguların samimiyetle buluştuğu modern sanat portreleri, Türker’in muhteşem kişiliğini yansıtıyor.

Türker’in portrelerinin yolculuğu bu yaz Heavenly Made Art Gallery’de Alaçatı’da başlamıştı. Grandma’nın karakterleri 10 Ekim-23 Ekim 2014 tarihleri arasında Siyah Beyaz Galeri Ankara’da ve daha sonra Amsterdam’da Archipelago’da sanat severlerle buluşacak.

‘Tipe Bak! / The Cast!’,
10 Ekim -23 Ekim 2014 tarihleri arasında Siyah Beyaz Galeri, Ankara;
 7 Kasım-1 Aralık 2014 arasında ise Amsterdam Archipelago Amsterdam’da.
 Grandma’nın ekibine siz de katılın.

Grandma/Artygran ‘Tipe Bak! / The Cast’ sergisi İstanbul, Galata’da yer alan Selfestate konsept butik ve Dükkan Creative işbirliğiyle, Archipelago Amsterdam aracılığıyla düzenlenmektedir.

Daha ayrıntılı bilgi için,

Siyah Beyaz Sanat Galerisi
 Kavaklıdere sokak 3/1-2 Şili Meydanı Ankara.
 t. 0312 467 7234


Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2014, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568