Tiyatrokare'den Kanada ile ortak yapım

Ferda Kervan / İSTANBUL-Tiyatrokare 2019 yılında Toronto’da bir oyun sahneleyecek.

Tiyatrokare'den Kanada ile ortak yapım

Nedim Saban’ın çağdaş metinler ve doğaçlamalardan esinlenerek derleyeceği ve  Kanadalı sanatçı Guillermo Verdecchia ile birlikte sahneye koyacağı oyun Çağdaş Türkiye’yi Deneyimlemek Üzerine kurulacak.
 
Türk/Kanada ortak yapımı olarak planlanan oyuna Toronto’da bulunan Why Not Theatre çözüm ortağı olarak katılıyor. Son 10 yılda 21 farklı ülkenin 65 ayrı kentine turneler düzenleyen ve 14 uluslararası projede çözüm ortağı olarak yer alan Theatre Why Not, Ravi Jain tarafından kuruldu. Topluluğun Jain tarafından yönetilen  son iki oyunu “Prens Hamlet” ve “A Brimful of Asha” eleştirmenlerden büyük övgü aldı ve son olarak Edinburg’ta perde açtı.  Theatre why Not, daha önce ünlü yönetmen Peter Brook tarafından derlenen ve tüm ünyada ilgiyle izlenen Hint destanı  Mahabarata’nın yeni bir versiyonunu hazırlıyor.
 
Öte yandan, Toronto Üniversitesi Profesörü, ödüllü yazar, yönetmen Guillermo Verdecchia’nın Nedim Saban  ile birlikte sahneye taşıyacağı ve Canada Council Of Arts’ın maddi desteğine layık bulunan projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyor.  
  

TİYATROKARE VE “WHY NOT THEATRE” ORTAK YAPIM
 
Tiyatrokare ve Why Not Theatre’ın 2019’da, Türk/Kanada ortak yapımı olarak sergileyeceği oyunun ön hazırlığı için  12 ve 18 Kasım’da Salt Galata’da bir   workshop yapacak. Türk oyuncular, yazarlar, performans sanatçıları,  multimedya ve disiplinlerarası sanatlarla uğraşan herkesin “ÇAĞDAŞ TÜRKiYE VE TÜRK TİYATROSU ” ile ilgili yaşanmışlıklarını, kendi seçtikleri  tiyatro metinlerinden parçalar, şiirler, öyküler, gazete haberleri, fotoğraflar, karikatürler, müzik parçalarıyla aktarabilecekleri çalışmanın amacı,  Yazar, Yönetmen Guillermo Verdecchia ile deneyim paylaşımı olacak.
 
Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan workshopa katılımla ilgilenen, 18/50 yaş arası katılımcıların tercihen İngilizce veya Fransızca bilmeleri, tiyatro ya da farklı sanat disiplinlerinde eğitim yapmış ya da yapıyor olmaları ve  workshop için gerekli malzemeyi seçtikten sonra, özgeçmişlerini içeren  mail yoluyla  10 Kasım’a kadar info@tiyatrokare.com.tr adresine  başvuru yapmaları gerekiyor.
 
 Workshop Tarihleri: 
12 Kasım Pazar  13.00/18.00 ve
18 Kasım Cumartesi 13.00/18.00  
Yer: Salt Galata
Bilgi: (212) 2434485

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2017, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568