Üç skeçten oluşan Düğünde Panik

Üç skeçten oluşan Düğünde Panik, 16 Ekim'de Kozyatağı Kültür Merkezi sahnesinde...

Üç skeçten oluşan Düğünde Panik
"Cafe theatre" (bar kabare) türünü Türkiye'de 12 yıldır aralıksız sürdüren (ilk oyun 16 Şubat 2000 Kemancı) Tiyatro Kılçık, bu sezon hem geleneğini sürdürecek hem de "İtalyan Sahne" olarak bilinen tiyatro salonlarında da izleyicisiyle buluşacak.

"Bugüne kadar hiç kimsenin başına gelmemiş ama bir gün herkesin başına gelebilecek olaylar" bu sezon da Tiyatro Kılçık’ta izleyici karşısına çıkıyor. Kurulduğu günden beri güldürmekten ödün vermeyen Kılçık "Düğünde Panik" adlı kabare oyunuyla yeni sezonda sahnede!

Birbirinden bağımsız üç ayrı skeç: "Tanrı Misafiri", "Yatır" ve "Düğün"
Tanrı misafirlerine her zaman kapımız açıktır değil mi? Peki ya gelen Azrail’se! Tanrı Misafiri’nde önce Azrailler’in meclis toplantısına gideceksiniz. Ne var ki Azraillerden biri (Ecel Türkyılmaz) bugüne kadar hiç can alamamış acemi bir Azrail… İlk görevi ise Anadolu Pop Chill Out’un 1 numaralı temsilcisi ünlü bar şarkıcısı Polat Berkecan’ı hakkın rahmetine kavuşturmaktır, ne dersiniz? Başarabilecek mi sizce? İzleyip göreceğiz...

İkinci skeçte Evli "Metin", Dul "Yiğit" ve Aşkın Sonsuzluğuna İnanan "Sercan"ın çilingir sofrasına konuk olacaksınız. Şarkılar, nasihatler, haydari, rakı, şakşuka... Ama gürültüden midir bilinmez "aşağıda yatamayan" biri şikayete gelip sofraya dahil olur lakin bu misafir bildiğiniz "Yatır"dır! Evet, yanlış duymadınız 1162 yaşındaki bu Yatır, üç kafadarın hayatını değiştirecektir. 

İkinci perde Kenan ile Gülşen’in "4. Çıkma Yıldönümü"nü kutlamasıyla başlar. Her şey müthiş romantiktir. Ta ki Gülşen’in (ve bir gün her kadının) "Aşkım bu ilişki nereye gidiyor?" sorusuna kadar! Skecin adından da anlaşılacağı üzere "Düğün" tam bir evlilik hikayesi... Tek fark: Bugüne kadar böyle bir düğün görmediniz!


Düğünde Panik
16 Ekim 2014 20:30
KKM Gönül Ülkü ve Gazanfer Özcan Sahnesi, İstanbul

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2014, 01:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
deniz
deniz - 4 yıl Önce

üyesi olduğumun gazetenin kültüre sanata bu kadar önem vermesi beni çok gururlandırıyor.

SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568