Ustalardan karma sergi

Otuz iki seneyi geride bırakan Tem Sanat Galerisi, etkinliklerini, Nişantaşı’nda iki katlı mekânında 6 Eylül’den Ekim sonuna kadar sürecek büyük ustalardan genç ustalara uzanan karma bir resim, heykel ve fotoğraf sergisiyle sürdürüyor.

Ustalardan karma sergi
HABERİN GALERİSİ
Çağdaş Ustalardan

Çağdaş Ustalardan

Yılların birikiminin bir boyutunu temsil eden bu sergiyle, meraklılarına, uzun yıllar birlikte çalıştığı Türkiye ve Avrupa’dan günümüz sanatının önemli temsilcilerinden oluşan sanatçılara ait tuval resminden heykele, fotoğraftan desene, ayrıca çok çeşitli tekniklerde üretilmiş, seçkin Türk ve yabancı sanatçıların orijinal baskılarına uzanan bir yelpazede seçilmiş eserleri toplu olarak sunuyor.

Sanat izleyicilerine, galeri sanatçılarının, oldukça büyük tablolarını da içeren çok zengin bir seçkiyi görme şansı tanıyan Tem Sanat Galerisi nesiller arasında olduğu kadar eserler arasında da kurulan bağı gösterme açısından önemli bir sergiye ev sahipliği yapıyor..

Gerek düzenleme, gerekse eserlerin seçimiyle çok emek verilen bir sergi bu. Sergi kapsamında Hakkı Anlı, Adnan Varınca, Gökşin Sipahioğlu, Ömer Kaleşi, Alecos Fassianos (Yunanistan), Nevin İşlek, Güngör İblikçi, Yuri Kuper (Rusya), Hale Sontaş, Mehmet Güler, Zeki Fındıkoğlu, Hüseyin Ertunç, Abdulkadir Öztürk, Angelos Panayiotidis (Yunanistan), Gülden Artun, Nur Özalp, Talat Enlil, Devabil Kara ve Özlem Özkan'ın eserleri yer almaktadır. 

Genellikle, sanatçılar iki yılda bir sergi açtıkları için hepsini böyle toplu olarak bir arada görmek oldukça güçtür.

Farklı çizgilerde çalışan, bazıları bu gün hayatta bile olmayan, yirmi Türk ve yabancı tanınmış usta sanatçının seçkin eserlerinden oluşan bu sergi, günümüz çağdaş plastik sanatları hakkında genel bir fikir verme açısından da oldukça önemlidir. 

Böylelikle, büyük bir titizlikle oluşturulan bu sergi yalnızca İstanbullu sanatsevere değil, sanatla ilgili bütün kesimlere ve yabancı konuklara, çağdaş resim ve heykel sanatından önemli bir kesitin tanıtılmasına olanak sağlıyor. 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2017, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568