Yaşar Yıldız “ Mor Sanat Galeride“

İlk resim derslerini öğretmen okulunda dört yıllık atölye çalışmasıyla almıştır.

Yaşar Yıldız “ Mor Sanat Galeride“
HABERİN GALERİSİ
Ressam Yaşar Yıldız

Ressam Yaşar Yıldız

Resmi; Mesleki çalışmalarında verimliliği arttırmak amacıyla kullanmanın ötesinde, içsel, özgün yaratılarını gözlemleriyle birleştirerek ve de, resim sanatının değişik tekniklerini kullanarak çeşitli koleksiyonlar üretmiştir.

Resmin yanı sıra, siyah / beyaz ve karanlık oda çalışmalarıyla başladığı fotoğraf sanatını da, yeni teknolojilerin yaşama girmesiyle renkli / dijital tekniklerle sürdürmektedir.

Katıldığı karma sergilerin dışında, kişisel sergileriyle birlikte fotoğraf çalışmalarından uygun örnekleri de slayt gösterileriyle izleyicilerine sunmaktadır.

Yaşar YILDIZ; yaşadığı çevreye, zamana değer ve anlam katmak, tanıklık etmek gibi bir sorumluluğu olduğu düşüncesiyle,son çalışma konularını, halen yaşamakta olduğu Bodrum ve yöresinin yok olmaya yüz tutmuş çevresel, otantik yapı ve yapı detaylarından seçmiştir. Beton, asfalt, metallerden oluşan yapılaşmanın soğuk yüzünün kentlerimizi kapladığı, yaşamı yoran ağır görüntüler oluşturduğu, doğayla aramıza yüksek ve kalın duvarlar ördüğü günümüzde, ağacın, ahşabın sıcak renk ve desenlerini, dokularındaki yaşanmışlığın öykülerini belgesel bir yorumla tuvale yansıtmaya çalışmaktadır.

Yaşar YILDIZ çalışmalarını, yaşamakta olduğu Bodrum Turgutreis’ teki atölyesinde sürdürmektedir.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568