Ziya Azazi, nefesin devinimi ile Akıngüç Sahnesi'nde

Berivan Arslan Pekşen / İSTANBUL -İstanbul Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi (AOSM), yeni sanat yılının üçüncü etkinliğinde...

Ziya Azazi, nefesin devinimi ile Akıngüç Sahnesi'nde

(AOSM), Çağdaş dansları sufi danslarla harmanlayarak yorumlayan ve “Modern Derviş” olarak da anılan dünyaca ünlü dansçı Ziya Azazi ile İstanbul Flüt Topluluğu’nu birlikte ağırlıyor. 

İstanbul Flüt Topluluğu, 22 Kasım 2017 Çarşamba günü saat 19.30'da İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek “Nefesin Devinimi” adlı organizasyonda, üç Türk bestecinin flüt topluluğu için yazdığı eserleri seslendirecek. İki ayrı “Zeybek” düzenlemesi eşliğinde 3 ayrı modern dansçının katılımıyla çağdaş zeybek dansı gösterisinin de sergileneceği etkinlikte, dünyada modern derviş olarak tanınan dansçı Ziya Azazi de, Ravel’in Bolero’sunun tekrar döngüsü eşliğinde seyircisine farklı bir dans dinamiği sunacak. 

lk defa seyirci karışışında sergilenecek olan zikir ve perpetuum mobile* terimlerinin alt anlamlarının birleştirildiği gösteride Ziya Azazi’ye, trampette genç timpantist Ali Kaan Söylerkaya da eşlik edecek. 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2017, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568