Bomonti sokakları'nda zaman yolculuğu

GECE’Yİ DAHA ÖNCE HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ!

Geçtiğimiz aylarda yayımladıkları “İyi Niyetli Bir Gün” albümüyle müzikseverlerden tam not alan GECE, albümlerinin üçüncü video klibini sözleri Gökçe Balaban ve Can Baydar, müziği Erdem Başer ve Can Baydar, düzenlemesi ise Efe Bahadır ve GECE’ye ait olan “Bomonti Sokakları” şarkısına çekti. Çekimlerde 20’li, 80’li, 90’lı yıllar ve günümüz arasında zaman yolculuğuna çıkan GECE grubu, video klipte de kılıktan kılığa girdi.

GECE’Yİ DAHA ÖNCE HİÇ BÖYLE GÖRMEDİNİZ!
Yönetmenliğini Burak Çaldır’ın, görüntü yönetmenliğini ise Çağlar Kanber’in üstlendiği klipte ilk olarak 1920’li yılların görkemli arka planları, dönemin ikonik öğeleri ve çarliston dansları yer alıyor. Grup daha sonra 70’ler ve 80’lerin pop disco dönemini, döneme ait enstrümanları ve dansları, dönemin vazgeçilmezi disko topları eşliğinde izleyiciye yeniden yaşatıyor. Grup daha sonra 80 ve 90’ların punk ve asi dönemine bir geçiş yapıyor.

Geçmişin ikonik dönemleri arasında görkemli bir geçiş sağlayan, dünü ve bugünü “Bomonti Sokakları”nda buluşturan klibin sonunda 2014’e geri dönen GECE grubu, günümüzdeki hallerini izleyiciyle buluşturuyor. Klibin bir diğer sürprizi ise duayen müzisyen Cahit Berkay’ın grup üyelerine eşlik etmesi.
Yaklaşık 65 kişilik bir teknik ekibin görev aldığı klibin çekimleri 16 saatte tamamlandı. Kalabalık bir cast ekibinin de kamera karşısına geçtiği çalışmanın stil danışmanlığını Ece Erol üstlendi.

Grup üyeleri; “Biz “Bomonti Sokakları”nda hayata karşı duruşumuzu ortaya koymaya çalıştık aslında. Bomonti semti geçmişten günümüze kozmopolit bir yapıya sahip olan, yeniliklere yön vermiş, tarihi kimliğini ve özgün dokusunu halen korumayı başaran nadir semtlerden biri. Parçanın sözlerinde geçtiği gibi, geçmişimize, dünya tersine dönse de bizi biz yapan değerlerimize ve hikayelerimize sahip çıkmamız gerektiğini anlatmaya çalıştık. Aslında her birimiz dünün, bugünün ve yarının birleşimiyiz. Bu yüzden klibi çekerken bugünü, geçmişle gelecek arasında bir koridor olarak kullandık.” diyor.
GECE’nin renkli video klibi “Bomonti Sokakları” bugünden itibaren tüm müzik kanalları ve SonyMusicTurkiye YouTube kanalı üzerinden dinleyicilerle buluştu.


www.yakamozyakut.com İstanbul -Sony Music / Gamze SAKALLILAR

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2014, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568