Bu çocuk resmen Aşk Şımarığı

Aşk Şımarığı ile bu yaz bitmeyecek!

Müziğin ve sanatın içine doğan ve yıllardır beslediği müzik tutkusunu Sony Music etiketiyle yayımladığı ilk şarkısı “Aşk Şımarığı” ile hayata geçiren Cengiz Atasoy, müzikseverlere “merhaba” demeye hazır! 
Birbirinden değerli isimlerle çalışan ve ayrıca “Gamsız” ve “Gemiler” gibi unutulmaz şarkılarıyla da 80’li ve 90’lı yılların Türk müziğine damgasını vuran, 2009 yılında kaybettiğimiz ünlü müzisyen Orhan Atasoy’un oğlu olan Cengiz Atasoy, babasından devraldığı geminin kaptanlığına geçerek, müzikseverlerin karşısına çıkıyor.
Bir süredir İstanbul’un önde gelen eğlence merkezlerinin kuruculuğunu ve işletmeciliğini yaparak alternatif gece hayatının nabzını tutan Cengiz Atasoy; altı yaşında piyano çalmaya başladı. Lisedeyken piyanonun yanı sıra obua da çalmaya başlayan Cengiz Atasoy, çocukluk yıllarında babasını ve MFÖ’yü dinleyerek başlayan müzik aşkına daha fazla engel olamadı ve Londra’da Imperial College’da “Yüksek Matematik” okurken; ikinci senenin sonunda üniversiteyi bırakıp Amerika’da yaşayan ve bir stüdyo kurmuş olan babasının yanına müzik yapmaya gitti. Burada Orhan Atasoy, Volkan Başaran ve zaman zaman da Fahir Atakoğlu’yla bazı çalışmalar yapan Cengiz Atasoy, New York’ta Columbia University’de tarih ve müzik okudu. Üniversitenin acapella grubu Cleffhangers’da şarkı söyledi. 2012 yılında çok özlediği Türkiye’ye geri dönen Cengiz Atasoy, bugün bir süredir üzerinde çalıştığı ilk albümünün çıkış şarkısı “Aşk Şımarığı” ile müzikseverlere “merhaba” dedi. Sözlerine kendisinin, müziğine ise aynı zamanda şarkının düzenlemesini de yapan Bora Uzer’le ortak imzasını attığı “Aşk Şımarığı” bugün müzikseverlerin beğenisine sunuldu. 

Tüm radyolar ve dijital müzik platformları aracılığıyla dinleyicilerle buluşan “Aşk Şımarığı”; yaz sezonunun son demlerini yaşadığımız şu günlerde, yaz aşıklarının, sınırsız eğlence müdavimlerinin ve yazın ritmini uzun bir süre daha içinde hissetmek isteyenlerin adeta yeni marşı olacak! 

AŞK ŞIMARIĞI
Bir stili varmış, ona çok sadık kalırmış
Yaptığı şeyleri, görenler kopyalarmış
Hisleri varmış, ulaşmak imkansızmış
Gönlündeki yer gömülmüş saklı kalmış

Herkes ona talip, herkes onu ister
Ruhuna kim sahip, başkasını bekler
Bir an yüz verir
Bir an sırt çevirir

Aşk şımarığı aşk aşk şımarığı
Uçurumdan sarkıt sarkıt
Aşk şımarığı aşk aşk şımarığı
Gönlünde çöl fırtınası

Kültürü varmış, görgüsü tartışılmazmış
Gittiği her yerin, içinde ışıldarmış
Zevkleri varmış, ama hiç tatmin olmazmış
Aşk bildiği şey, yalnızlıkmış karanlıkmış

Herkes ona talip, herkes onu ister
Ruhuna kim sahip, başkasını bekler
Bir an yüz verir
Bir an sırt çevirir

Aşk şımarığı aşk aşk şımarığı
Uçurumdan sarkıt sarkıt
Aşk şımarığı aşk aşk şımarığı
Gönlünde çöl fırtınası
Söz: Cengiz Atasoy
Müzik: Cengiz Atasoy – Bora Uzer
Düzenleme: Bora Uzer


www.yakamozyakut.com.tr Sony Music İstanbul / Gamze Sakallılar

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2014, 20:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568