Burcu Durmaz ilk kez merhaba dedi

“Hediye” adlı şarkısıyla kendi müzik yolculuğu adımlarını atmaya hazırlanıyor.

Burcu Durmaz ilk kez merhaba dedi

 Burcu Durmaz, sözü ve müziği kendisine ait olan “Hediye” adlı şarkısıyla kendi müzik yolculuğu adımlarını atmaya hazırlanıyor.

14 Ekim’de, iTunes, Spotify, Amazon gibi 150’den fazla dijital platformda yerini alan şarkının prodüksiyonu Hit Production’a, düzenlemesi ise Altuğ Akınsel’e ait.

Şarkı bana hediye gibi geldi…

Sözü ve müziği kendine ait olan “Hediye” adlı şarkısı için; kendisi için çok özel bir anlam ifade ettiğini belirten Durmaz, şarkının sözlerinin bir gecede çıktığını ve kendisine hediye gibi geldiğini ifade ediyor. Burcu Durmaz, şarkının kendisi ile birlikte müzik severlere de hediye olmasını istiyor.

Fazıl Say, Nükhet Duru gibi müzik sektörünün usta isimleri birlikte çalışan Durmaz, herşeyin bir zamanı olduğuna inandığını ve artık kendisi için de üretmenin zamanı geldiğini belirtiyor. Güzelliği ve sesiyle sonbahar aylarında adından söz ettirilecek olan Burcu Durmaz’ın “Hediye” şarkısı ile gönülleri fethedecek…


Şarkı Künye:

Söz Müzik Burcu Durmaz
Düzenleme: Altuğ Akınsel
Gitarlar: Hüseyin Sarısaltıkoğlu
Bas Gitar: Can Bozok
Davul: Gökhan Tezel
Mix: Oleg Lisov
Mastering: Hatula Jen
Yapım: Hit 
Yapımcı: Altuğ Akınsel
Yayın Tarihi: 14 Eki


“Burcu Durmaz” Hakkında…

1985 yılında İstanbul’da doğan Burcu Durmaz, Pera Güzel Sanatlar’da flamenko gitar bölümünde devam ederken Şan bölümüne geçerek lise öğrenimini tamamladı. Okulun düzenlediği etkinlikte ilk konserini müzikal söyleyerek veren Durmaz, üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümü’nde tamamladı. Okul hayatı boyunca Die Opernprobe'de Louise, Dido&Aeneas'da Belinda, Carmen gibi birçok eserde yer alan Durmaz, caz müziğe duyduğu ilgi nedeniyle de Sibel Köse ile caz vokal çalışmalarını ile müzik öğrenim hayatına devam etti.

Çeşitli organizasyonlar çerçevesinde İş Sanat başta olmak üzere İstanbul Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Süreyya Operası gibi birçok yerde konser verdi. Pera Güzel Sanatlar tarafından düzenlenen Uluslararası Pera Piyano Festivali’ne üç sene üst üste solist olarak katıldı. 2010 yılında “Sieur Duluth Summer Arts Festival”deki solislik seçmesini kazanarak sahne rejisörü David Walsh ve vokal koçu Rachel Inselman ile çalışma fırsatı buldu.

2015 yılından itibaren Fazıl Say'ın “Yeni Şarkılar” albümünde korist ve vokal solist olarak yer alan Burcu Durmaz, Bilkent Senfoni Orkestrası ve Fazıl Say'ın yer aldığı Naci Özgüç'ün yönettiği, Nazım Hikmet Oratoryosu'nda korist olarak yer aldı. Fazıl Say ile Goethe Lieder eserinde solisti olarak konser de veren Durmaz, Türkiye prömiyeri yapılan Fazıl Say'ın eseri olan Bells de yine korist olarak bulundu.

Enbe Orkestrası, Kıraç, Nükhet Duru ve Şebnem Ferah gibi isimlerin konserlerinde ve albüm kayıtlarında yer alan sanatçı son zamanlarda Yol Project ile birlikte sahne almaya devam ediyor. Çeşitli konser hayatı dışında birçok müzik akademilerinde müzik alanında eğitimler vermeye devam etmektedir.Berk Şenöz
 

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2016, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568