Efsaneleri ünlüler izleyecek

Muhteşem kadroya, efsane isimlere büyük ilgi

Efsaneleri ünlüler izleyecek

 Devler sahnesindeki muhteşem kadroyu ünlü isimler de izleyecek…

Türk müziğinin yaşayan efsaneleri “Devler Sahnesi”nde hafta sonu Bostancı Gösteri Merkezi’nde bir araya geliyorlar.

“Devlerin Sahnesinde Özlediğimiz Türk Müziği” adlı konser projesinde aynı sahneye çıkmaya hazırlanan çok önemli ve usta isimleri izlemeye gelenler arasında pek çok sanatçı da var…

Aralarından Muazzez Abacı ve Bülent Ersoy gibi önemli isimlerin yanı sıra Türk müziğine büyük emekleri geçmiş ustalık hocalık sıfatları ile adlandırılacak dokuz büyük sanatçı “Devlerin Sahnesinde Özlediğimiz Türk Müziği” adlı konser projesinde bir araya geliyorlar.

Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, İnci Çayırlı, Mustafa Sağyaşar, Ayşe Taş, Neşe Can, Kutlu Payaslı, Ali Şenozan  ve Zekai Tunca Türk sanat müziğini en iyi bilenler arasında başı çeken isimlerden.

Çoğu yıllardır sahne çalışmalarını bırakıp köşelerine çekilmiş ve gelen sahne tekliflerini geri çeviriyorlardı.

Ancak Tük müziğine emeği  geçmiş diğer isimlerle bir arada sahnede olma teklifi hepsini heyecanlandırdı. 

Ünlüler konsere akın ediyor…


Gelen teklifi hiç düşünmeden kabul eden usta isimler bu hafta cumartesi günü  İstanbul’da Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahneye çıkacaklar.

Türk sanat müziği sevenleri de heyecanlandıran konserin biletleri de büyük ilgi gördü. Konseri izlemek isteyen müzikseverlerin yanı sıra pek çok ünlü isimde konseri izlemek için yerlerini ayırttılar. Konseri izlemek için davetiye talep edenler arasında Nükhet Duru, Işın Karaca, Nilgün Belgün, Ayşe Tunalı, Gönül Yazar, Samime Sanay, Seçil Heper, Linet, ve Umut Akyürek de var.


Muazzez Abacı Kayahan’ı sahnede anacak…

Konserde sahneye çıkacak olan isimlerden Muazzez Abacı ise yakın dostu Kayahan’ı kaybetmenin üzüntüsü içinde. Abacı, büyük usta  Kayahan’ın  “Bir Yemin Ettim ki” adlı şarkısını kendi yorumu ile sahnede seslendirecek… 


www.yakamozyakut.com.tr İstanbul / Caner BUDAK
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568