Esin İris “Yine Mavi” ile müzik marketlerde

Esin İris “Yine Mavi” albümüyle dijital platformlar ve müzik marketler aracılığıyla bugün dinleyicilerle buluştu.

Esin İris “Yine Mavi” ile müzik marketlerde

Her fırtınadan sonra deniz, her uzun geceden sonra gök, yine mavi.

Girdiğimiz her uçsuz görünen tünelin sonu yine mavi.
Kara kara kışlardan sonra pamuk bulutlarla dolu bahar, 
Gri gri şehirlerden sonra ruhumuzu dinlendirmeye kaçtığımız yaz, yine mavi.
Bizim için hayat akıp giden bir dere, esip gürleyen bir rüzgar...
Ama içimizde her gün inatla açan çiçeklerle dolu bahçemiz, yine mavi.
Işte o yüzden dilimizdeki şarkılar da bu albüm de her şeye rağmen "Yine Mavi."

ESİN İRİS İLE HER KARANLIĞIN ARDINDA “YİNE MAVİ” VAR!

Geçtiğimiz ay yayımladığı “Bu Gece” şarkısıyla dinleyicilerden tam not alan, albümü dijital müzik platformu iTunes’da ön siparişe açıldığı hafta “En Çok Satan Albümler” listesine 4 numaradan hızlı bir giriş yapan ve “Bu Gece”nin renkli video klibiyle de iTunes “En Çok Satın Alınan Videolar” listesinde kısa sürede zirveye oturan Esin İris, bugün Sony Music etiketiyle yayımlanan ilk albümü “Yine Mavi” ile müzik marketlerdeki yerini aldı.
Gökçe'nin "Tuttu Fırlattı", "Ne Yapardım" ve "Oh Olsun”, Kolpa'nın "Hiç Bitmez Bu Masal", Ayhan Sicimoğlu'nun "En Estambul", "Arkana Bakma" ve "Nadie Como Tu" şarkılarının sözlerinin yazımını sanatçılarla birlikte gerçekleştiren, ayrıca Keremcem'in "Aptal Aşık" ve Koray Candemir'in de "Kalan Giden Benim" şarkısının sözlerini yazan genç sanatçı; “Yine Mavi” albümüyle aynı zamanda yorumcu kimliğiyle de karşınıza çıkıyor. Esin İris, kısa sürede müzikseverler tarafından büyük beğeni toplayan “Bu Gece” şarkısı ve bugün dinleyicilerle buluşan “Yine Mavi” albümüyle şimdiden yeni neslin pop yıldızı olmaya aday... 

2008 yılından bu yana müzik dünyasının sevilen isimleriyle yaptığı düetleri, kendisinin hazırlayıp seslendirdiği reklam ve jenerik müzikleri, kaleme aldığı şarkıları ve canlı performanslarıyla kendine hatrı sayılır bir hayran kitlesi edinen Esin İris, yaklaşık 5 yıldır üzerinde çalıştığı ilk albümü “Yine Mavi”de yer alan 10 şarkının tümünün sözlerine, bir çoğunun da bestesine kendi imzasını attı. 

“YİNE MAVİ”DE BİR İLK!
Türk rock müziğinin en özel seslerinden Koray Candemir, müzik kariyerinde ilk kez başka bir sanatçının albümünde yaptığı düetle yer aldı. Ünlü sanatçı, “Senin Şarkın” isimli şarkıda Esin İris’le birlikte mikrofon başına geçti. Albümün prodüktörlüğünü, aynı zamanda tüm şarkıların düzenlemelerini de yapan ve dört şarkının bestesine de Esin İris’le birlikte ortak imzasını atan, Kolpa grubundan tanıdığımız Samuray Gökce üstlendi. Kayıtlarını Erim Arkman’ın mix’lerini ise Arzu Alsan’ın yaptığı albümün mastering’i Çağlar Türkmen tarafından hazırlandı. Gündem Yaylı Grubu, Hasan Gözetlik, Ali Yılmaz, Göksel Kartal, Yılmaz Şenyaylar gibi değerli müzisyenlerin de enstrümanlarıyla birlikte yerini aldığı albümün sanat direktörlüğünü Barış Sarhan üstlenirken; Esin İris, albüm fotoğrafları için Evren Arasıl’ın objektifinin karşısına geçti. 
Türk sanat müziğinin renkli motifleri ile Türk pop müziğini sentezleyerek müzik dünyasına yepyeni bir tarz kazandıran Esin İris, “Yine Mavi” albümünü ve yaptığı müziği “Türk Sanat Müziği’nden bol bol esintiler almış şarkılar, bazen naif, bazen yırtıcı ama hep şeffaf şarkılar. Belki biz yeni dünya gençliğinin modern fasıl şarkıları olur, belki uzun yolculukların keyifli şarkıları olur. Pop olarak konumlanıyor ama ben kendi kafamın içinde yeni bir alaturka olarak görüyorum.” diye tanımlıyor.

Esin İris “Yine Mavi” albümüyle dijital platformlar ve müzik marketler aracılığıyla bugün dinleyicilerle buluştu.


www.yakamozyakut.com  Sony Music / Gamze Bakkallar
Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2014, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568