"Gel ne zaman istersen" klibiyle gelecek!

Bir başarı hikayesi : Cengiz Öktem

"Gel ne zaman istersen"  klibiyle gelecek!

Söz & Müzik : Cengiz Öktem adını verdiği ilk albümünün 'ŞİMDİ DÖNSEN' klibiyle ekranlarda görmeye alıştığımız Cengiz Öktem, albümün ikinci klibini 'GEL NE ZAMAN İSTERSEN' e çekti. İlginç hayat hikayesi ile tutkusunun peşinden gidenlere ilham ve destek veren, müzik piyasasının ender isimlerinden biri. 
 
PRİZDEN KORKUYORDU, MESLEK LİSESİ'NDE OKUDU
 Antalya'da doğup büyüyen müzisyenin okul hayatı oldukça enteresan şekilde başlamış. Ortaokul sıralarında müzik öğretmeninin teşviki  ve annesinin ona hediye ettiği ilk gitarı ile müziğe başlamış. Lise kayıtlarına ailevi durumu yüzünden geç kaldığı için; prizden bile korkan bir insanken, meslek lisesi elektrik bölümüne başlamış. Öktem, ilgisini çekmeyen bu alanda eğitim almaya devam ederken bir yandan gitar/vokal şarkı söylemeye başlar. İşte asıl tutkusunun bu olduğuna bu dönemde karar vermiş ve müzik macerası başlamış.  
 
HEM OPERA BÖLÜMÜ, HEM ÜNİVERSİTE BİRİNCİSİ 
Cengiz Öktem "17 yaşında 5 yıldızlı bir otelde komilik yaparken, bir yandan Antalya Belediye Konservatuvarı'na devam edip, çok değerli hocalarla çalışarak Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'ni kazanır. Bir yandan, çeşitli mekanlarda sahne almaya devam eder. Konservatuvardan mezun olduğumda, sadece bölüm değil; üniversite birincisi olduğumu da öğrendim. Hiç beklemiyordum, tüm okulun önünde plaketimi o zamanki Meclis Başkanı Köksal Toptan'ın takdimiyle almak benim için ayrıca onur vericiydi." diyor ve sözlerine ekliyor: "Hayata bir sıfır yenik başlıyor olmak; insana sahip olmadığı kadar hırs da sağlayabiliyor. Çok kıymetli müzisyen arkadaşlarımın desteğiyle hazırladım bu albümü. Aslında desteğini beklediğim, onların da zor günlerden geçtiğini bildiğim bir çok müzisyen arkadaşımdan ise bir tebrik telefonu bile alamadım. Her şeye rağmen, tutkusu müzik olan genç arkadaşlarıma geçirdiğim sıkıntılı süreçler ve sonuçlarını paylaşmak istedim. Böylece onlara biraz olsun motivasyon sağlayabileceksem ne mutlu bana. Her zaman genç arkadaşlarımın yanında olmaya da hazırım..."
 
 YENİ KLİP: 'GEL NE ZAMAN İSTERSEN' 
Cengiz Öktem, İstanbul'un en güzel manzaralarının yer aldığı "Şimdi Dönsen" isimli çalışmasının ardından, yine söz ve müziği kendisine ait olan "Gel ne zaman istersen" şarkısının klibiyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor.
 
Albümdeki şarkıların aranjesi Gürkan KÖMÜRCÜ ve Mete Aydın Çelik’e ait, yine çok değerli müzisyenlerin bulunduğu albümde klasik gitarlar Erdem SÖKMEN, elektro gitarlar Gültekin KAÇAR, klarinet Ayberk GÜLTEKİN piyanolar ve midi yazılımlar yine aranjörlere ait olmakla birlikte back vokallerde Dilek ERSOY, Gürkan KÖMÜRCÜ bulunuyor.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568