Güzel olan her ne ise alkışlanmalı!

Emeği geçenleri alkışlıyoruz!

Güzel olan her ne ise alkışlanmalı!
Kilis Valisi Süleyman Tapsız, Mübeccel-Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

Yaklaşık 20.000 m2’lik alan üzerine hayırsever vatandaşımız Harika Mübeccel Yavaşça’nın 800.000 TL. bağışta bulunması ile 2013 yılında inşaatına başlanan ve Hayırsever vatandaş – Devlet işbirliği ile 2014 Ağustos ayında 5.169.363 TL bütçe ile yapımı tamamlanan okulda,16 adet derslik, 1 adet 699 m2 kapalı alan sahip çok amaçlı spor salonu, 1 adet 200 kişilik (100 kız, 100 erkek) öğrenci yurdu mevcut olup, 2014-2015 eğitim öğretim yılında hizmete açılan okulda hazırlık sınıfını okuyan 90 adet öğrenci eğitim öğretim görmektedir.Sosyal Bililer Lisesi ziyaretinde, Vali Yardımcısı Tolga Toğan, , İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan,  Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Faruk Erke, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ve Mübeccel Suphi Yavaşça Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Mustafa Seyrek tarafından karşılanan Vali Tapsız, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ve okul idaresi ile birlikte toplantı yaparak, okul ve öğrencilerin başarı ve sorunları ile ilgili bilgiler aldı.

VALİ TAPSIZ,’’ EĞİTİM EKİP İŞİDİR’’ 

Vali Tapsız eğitimin bir gönül işi olduğunu belirterek, “Eğitimde sıkıntılar ve problemler yavaş, yavaş aşılır. Önemli olan eğitimi sevmek, özverili çalışmak, gelişen teknolojiye ayak uydurarak, bunu öğrenciye aktarabilmektir. Eğitim bir ekip işidir. Ekip ne kadar iyi olursa, eğitimin seviyesi de o kadar yükselir. Okul aile birliği, okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmenler, öğrenciler uyumlu olarak çalışırsa daha iyi eğitim ve öğretim ortamı oluşur. Ekip çalışması eğitimde kaliteyi arttırarak başarının kalıcı olmasını sağlar.’’ diyen Vali Tapsız,‘’ÖĞRETMENLERİMİZ ÇOCUKLARIMIZI HAYATA HAZIRLAMALIDIR.’’ 

Konuşmasının devamında’’Burada öğretmen arkadaşlara büyük görev ve sorumluluk düşüyor. Çocuklarımıza sadece bilgiyi depolamamalı, bilginin yanında eğitim noktasına da çok önem vermeli, çocuklarımızı hayata hazırlamalıdır. Yatılı okullarda görevli öğretmen ve idareciler ailelerinden uzak olan bu öğrencilerimize bir ebeveyn hassasiyetiyle yaklaşmalıdır.’’ dedi.  VALİ TAPSIZ, ‘’HER BAŞARININ ARKASINDA PLANLI VE AZİMLİ ÇALIŞMAK YATAR.’’ 

Daha sonra kapalı spor salonu ve pansiyonda incelemeler yapılarak, yemekhanede öğrenciler ile birlikte yemek yenildi. Sınıfları ziyaret edip derslere katılarak öğrenciler ile sohbet eden Vali Tapsız, öğrencilere, hedeflerinin daima büyük olmasını, gelecekte ne olmak istiyorlarsa en iyisi olmaları gerektiğini belirtti.


Unutulmamalıdır ki her başarının arkasında planlı ve azimli çalışmak yatar.


Sizlere derslerinizde ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diyerek öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdi. Not: Milli Eğitim Müdürü Hasan ASLAN ile açılış  konusunu telefonda görüştüğümüzde  bu okulumuzun açılışı değildir.  Açılış daha sonra  " Toplu Açılış " olarak gerçekleşecektir. 15' e yakın açılışı yapılacak okulumz vardır diye ekledi.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2015, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568