Güzelliğini mandala borçlu

Hiçbir yöntem güçlü ses Devrim Erden’inki kadar “enteresan” değil.

Güzelliğini mandala borçlu

Sanatçıların gerek ses tonlarını, gerekse fiziksel görüntülerini korumak için “çılgın” yöntemlere başvurduklarını biliyoruz ancak hiçbir yöntem güçlü ses Devrim Erden’inki kadar “enteresan” değil.

Şu sıralar “Büyü Artık” adlı single çalışmasıyla adından söz ettiren Devrim Erden, “Gecenin Kaçı” ve “Tanrım” gibi beğenilen şarkılarına yenilerini ekledi ve müzikseverlerin takdirini kazandı. 

Klibinde sesi olduğu kadar genç görünümüyle de dikkat çeken Devrim Erden, sesini ve burun güzelliğini korumak için ilginç bir yönteme başvurduğunu açıkladı. 

13-14 yaşından bu yana yatmadan önce burnunu mandallayan Devrim Erden, bu yöntemin hem burun güzelliğini koruduğunu hem de sesine iyi geldiğini iddia ediyor. 


Devrim Erden, “Eskiden Osmanlı’da harem kadınlarının güzellik sırlarından biri mandaldı. Hem sesleri hem de burunları güzel olsun diye cariyelerin burnuna mandal takılırmış.

Bu yöntemi bende genç kızlığımdan bu yana uyguluyorum ve çok da yararını gördüm. Herkes burnun estetik mi diye soruyor, mandaldan bahsettiğimde kimse inanmak istemiyor” dedi. Selçuk Özdemir


 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 08:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568