İzmirli rapçiler aynı stüdyoda buluştu

Serbest Atış projesinin altıncı bölümü için İzmir okulundan çıkan iki isim Anıl Piyancı ve Can Volkan aynı stüdyoda buluştu.

İzmirli rapçiler aynı stüdyoda buluştu

“Bir beatmaker ile bir MC aynı stüdyoda buluşursa ne olur?” sorusundan yola çıkan Serbest Atış video serisinin altıncı bölümü redbull.com’da yayınlandı.

Bir beatmaker ile bir MC’nin 4 saatten kısa sürede bir şarkı yapma süreçlerini konu alan Serbest Atış bu kez, yeni nesil hip hop'ın sevilen ismi Anıl Piyancı ile Türkçe rap takipçilerinin, özellikle İzmililerin yakından tanıdığı prodüktör Can Volkan’ı bir araya getirdi. 

İzmir Karşıyaka doğumlu genç rapçi Anıl Piyancı, 2010'dan bu yana profesyonel olarak hip hop müzikle uğraşıyor. Yeni nesil hip hop'ın sevilen ismi, son olarak 2016 yılı Ocak ayında Batı Yakası isimli albümünü yayınladı. Can Volkan ise Türkçe rap takipçilerinin, özellikle de İzmir sahnesine ilgi duyanların çok yakından tanıdığı bir isim…

Hip hop'la ilgilendiği ilk yıllar şarkı sözü yazmayı da deneyen Volkan, daha sonra sahnenin ona göre olmadığına karar verip sadece prodüksiyona yönelmiş.


Birçok başarılı rapper'ın arkasında onun beat'leri var.
Aslı Öztürk 
Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2016, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568