"Kimseye Anlatmıyorum” sevenleriyle buluştu


Yıllardır canlı performanslarıyla kendisine büyük bir hayran kitlesi edinen, sözü ve müziği kendisine ait “Kimseye Anlatmıyorum” adlı ilk single çalışması ile geçtiğimiz haftalarda dijital platformlarda yerini alan Ahmet Serkan’ın klibi Hit Production'nın Resmi Youtube kanalında yayınlandı.

Şarkının prodüktörlüğü Hit Porduction’a, düzenlemesi ise Altuğ Akınsel’e ait. Single ve klip prodüksiyonu Hit Production tarafından gerçekleştirilen ve vokal kayıtlarında Mert Topel’in supervisor olarak katkıda bulunduğu şarkının video klibi 9 saatte tamamlandı. Kadıköy ve Kalamış olmak üzere iki ayrı mekan kullanılan klibin yönetmenliğini single çalışmasının yapımcısı Altuğ Akınsel, klibin görüntü yönetmenliğini ise birçok dizi ve sinema filminin de görüntü yönetmenliğini yapan Koray Erçelebi üstlendi.

Opera ve müzikal geçmişinin bereketini yaşadığından bahseden ve şarkının sözlerini, “Bir daha kendimi kimseye göstermeye gücüm olmadığını” düşündüğü bir anda çıktığını söyleyen Ahmet Serkan’ın ilk single çalışması, ITunes, Spotify, Amazon gibi 150’den fazla dijital platformda yerini aldı.


"Kimseye Anlatmıyorum” 

Yönetmen: Altuğ Akınsel
Görüntü Yönetmeni: Koray Erçelebi
Post Prodüksiyon: Hit Production
Prodüksiyon Asistanı: Süleyman Can
Yardımcı Yönetmen: Açelya Gürbüz
Backstage: Bayram Burak Erdemir
Sanat Yönetmeni: Sima Gürbüz


AHMET SERKAN HAKKINDA

Müzik eğitimine 2000 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera bölümünde başlayan Ahmet Serkan, üç yıl boyunca Şan pedagogu Sir ROMAN WERLİNSKİ ile çalıştı. Emil Eurasciu, Yard.Doç. Natalie Tchaturishvili, Prof. Zarife İsmailova ile eğitimine devam eden Ahmet Serkan, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera bölümüne girdi. Dört yıl opera sanatçısı Remziye Alper Tanrıkulu ile çalıştıktan sonra iki yıl boyunca Yard. Doç. Çiçek Kurra Kanter ile çalıştı. M.D.O.B. ve K.K.T.C. Atatürk Kültür Merkezi başta olmak üzere İ.Ü.Dev.Konservatuvarı opera bölümünün sahnelediği G.Bizet'in Carmen operasında Escamillo ve G.F.Handel'in Gulio Cesare operasında komutan Achillas rollerini başarıyla seslendirdi.

W.A.Mozart operalarından Figaro, Kont Almaviva, DonGiovanni, Leporello, Guglielmo ve Papageno'nun yanı sıra G.Verdi'nin Maskeli Balo operasından Renato, Rigoletto operasından Rigoletto gibi önemli roller repertuarında yer almaktadır.
2009 yılında İş-Sanat Konser Salonunda İ.Ü.Dev.Kons. Senfoni Orkestrasıyla solist olarak konser veren sanatçı, Prof.Dr. Müfit Bayraşa ile eğitimine 2 sene daha devam ederek, 2010 yılında İ.Ü.Dev.Kons. dan başarı ile mezun oldu.
Aldığı konservatuar eğitimi ile birlikte 1996 yıldan beri Amerika ve Türkiye başta olmak üzere birçok ülkede ve şehirde profesyonel olarak opera, pop ve caz konserleri veren Ahmet Serkan, Suat Suna, Mustafa Ceceli, Enbe Orkestrası ve Kıraç gibi usta isimlerle çalıştı. M.D.O.B. ve İŞ-SANAT, Akatlar Kültür Merkezi, Dolmabahçe Sarayı Resim Heykel Müzesi, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi başta olmak üzere birçok yerde konser verdi. 2014 yılında Washington, Seattle Center’da Turkfest açılışında başarılı bir Gala konseri veren Ahmet Serkan, 2015 yılında ise Washington - Seattle Mercer Island Community Center'da Tacawa'nin düzenlediği Turfest Gala konseri verdi.

Dünyanın en önemli operası olan La Scala operası solistlerinden tenor Stephand Mark Brown ile çalışan Ahmet Serkan, CRR Senfoni orkestrasında korist olarak Rengim Gökmen, Orhan Şallıer gibi önemli orkestra şeflerinin yanı sıra Amerikalı piyanist ve orkestra şefi Marioara Trifan ile çalıştı.

1999 yılında M.D.O.B.nin kurduğu jazz orkestrasının solistliğini yapmıştır. Hafif batı,jazz,latin ve Türkçe poptan oluşan yaklasik 3000 şarkılık geniş bir repertuara sahip olan sanatçı sahne çalışmalarına devam etmektedir.
Tan Sağtürk Akademi'de halen opera eğitmeni, vokal koçluğu ve piyono eğitmeni olarak gorev yapanAhmet Serkan, Demet Akbağ, Fahriye Evcen, Begüm Kütük, Şebnem Bozoklu, Açelya Samyeli Danoğlu, Kerem Alışık, Sarp Akkaya, Esra Akkaya, Kaya Akkaya, Ceyda Saltadal, Erdi Bolat gibi oyuncularla da çalışarak birçok projede görev aldı.

Berk Şenöz


 
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 18:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568