Mottosu ile şarkı çizip resim çalan bir topluluk

Rock müziğin mütevazi grubu Yok Öyle Kararlı Şeyler, 20 Ağustos gecesi Shaft Club'ta sahnede..

Mottosu ile şarkı çizip resim çalan bir topluluk
"Mütevazi rock yapıyoruz ama tam tersi de olabilir..." mottosu ile şarkı çizip resim çalan bir topluluk, indie/alternatif tarzına yerel bir uyarlama getiriyor!

2011'de kurulan grup, Erdem Topsakal (vokal/gitar), Boğaç Soydemir (davul), Ayhan Akbaş (elektrik gitar), Çağrı Özer (klavye/geri vokal) ve Ramazan Kırdım (bas) kadrosundan oluşuyor.

"YÖKŞ", birçok şehirde performans sergiledikten sonra, İstanbul’da hatrı sayılır mekanlarda (KüçükÇiftlik Park, Life Park, Salon İKSV, Hayal Kahvesi, Jolly Joker, Kadıköy Sahne, Bronx Pi, Karga Bar, Shaft vb.) sahne aldı ve almaya devam ediyor. Lana Del Rey ve Mabel Matiz gibi uluslararası ve ulusal piyasada tanınan isimler ile de aynı sahneyi paylaşan grup, katıldığı Zeplin Radyo, Evden Uzakta gibi programlar ile geniş kitlelere  ulaştı. ‘2. Be The Band’ müzik yarışmasında finale kalan YÖKŞ, önemli prodüktörler ve müzisyenlerle tanışma fırsatı yakaladı.

İlk albumlerini bağımsız müzik platformu ‘Müzik Hayvanı’ desteği ile Şubat 2013 tarihinde çıkardıktan sonra 2014'ün Nisan ayında raflarda yerini alması planlanan yeni albüm çalışmalarını Serdar Ateşer prodüktörlüğünde Babajım İstanbul Studios & Mastering’de yaptı. YÖKŞ, albümün soundunu, "Batı'nın iyi taraflarını alan rock müzik ya da indie tarzına yerel uyarlama" olarak tanımlıyor. Albüme ismini veren 34 şarkısında Harun Tekin'le de sürpriz bir düet yapan grup, aynı şarkı için çekilecek klip çalışmalarına da hız kesmeden başladı. Sherlock ismini verdikleri şarkıda da Akın Eldes gitarıyla gruba eşlik ediyor.

Gündelik temalı, mizahi konseptli sözleri ile şarkı üretimine özen gösteren topluluk, davulcularının ‘Educatedear’ konsepti içinde de eğlenceli videolar ve şovlar sergiliyor, dinleyicileriyle konser ve çeşitli organizasyonlarda (kafe, ev, piknik vb. buluşmaları) bir araya gelerek üretime devam ediyor. Tüm bunlara ek olarak, şarkılarını resimleştirmeyi tarz edinen grup, her bir şarkıya ait hazırladıkları çizim ve illüstrasyonlarla ve şapka, t-shirt gibi çeşitli ürünlerle de dikkat çekiyor.

Yok Öyle Kararlı Şeyler
20 Ağustos 2014 22:30
Shaft Club, İstanbul

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568