Sesin yoksa şov kızı olursun!

İsmim esprilere konu oluyor…

Sesin yoksa şov kızı olursun!

'Cesaretim Yok' isimli yeni şarkısıyla adından söz ettiren şarkıcı Suadiye, isminin esprilere konu olduğunu söylüyor: Bana Bostancı, Erenköy diye takılıyorlar ama Suadiye gerçek ismim. Adımı anneannem koymuş…

Genç şarkıcı Suadiye, 'Cesaretim Yok' adlı şarkısıyla müzik listelerine hızlı bir giriş yaptı. 24 yaşındaki şarkıcı ile müzikteki hedeflerini anlattı.

*Koro ve rock müzik geçmişiniz var. Albüm yapmaya nasıl karar verdiniz? 
İlk albümüm 2014 yılında çıktı. 10 şarkının söz ve besteleri bana aitti. Ardından 'Sıramı Bekliyorum' şarkısını cover'ladım. Müziğe çok küçük yaşlarda başladım. Korolarda şarkılar söyledim. Lisede rock grubunda solistlik yaptım. Piyano ve şan dersleri aldım. Aslında sopranoyum; opera eğitimi almak istedim ama pop daha ağır bastı. Üniversitede de ses mühendisliği okudum.

*Hayatınızda neler değişti peki? 
Ben aynı Suadiye'yim. Güzel tepkiler alıyorum; bunlar tatlı şeyler. Albüm beni pozitif yönde etkiliyor çünkü müziği kariyer olarak görüyorum. Ömrümün kalan kısmını müzikle geçirmek istiyorum. Bu nedenle gelen tepkilerin güzel olması beni motive ediyor. Tabii ki hayatımda birçok şey değişiyor. Her şarkı, kariyerimde bir basamak oluyor. Bundan sonraki projem daha iyi, daha iyisi olacak. Onun için çabalıyorum. Benim asıl amacım, zamanla en iyiyi yakalamak.

YAZA BİR SINGLE ÇIKARACAĞIM 

*Bu yolda destekçileriniz var mı? 
Prodüktörüm Özgür Aras, en büyük destekçim ve akıl hocam. Açıkçası ondan habersiz adım atmıyorum. Şehrazat Hanım, beni bu yolda çok destekliyor, bana öğütler veriyor. İskender Paydaş'tan büyük destek aldım, Yonca Evcimik'ten çok güzel sözler duydum. Avrupa Müzik de beni çok destekledi.

*Adınızın anlamı nedir? 
Suadiye, gerçek ismim. Çok değişik olduğu için sahne adı sanılıyor. Bana Bostancı, Erenköy, Şaşkınbakkal diye takılanlar oluyor. (Gülüyor) Bu isimle dikkat çekmeye çalıştığımı düşünenler de var. Ama benim gerçek ismim; Suadiye Övenç. Anlamı mutluluk demek. Anneannem koymuş adımı.

*Nerelisiniz? 
Baba tarafım Selanik göçmeni. Anne tarafım ise Konya Karamanlı.

*Aileniz müzik konusunda sizi destekliyor mu? 
Ailem, bu konuda her zaman benim yanımda oldu. Bana "Kendini nerede, nasıl mutlu görüyorsun o işi yap" diyen bir ailem var. "Senin mutluluğun, bizim mutluluğumuz" derler. Öğretmen olsam da destek verirlerdi. Hem manevi, hem de maddi destekleri sonsuzdur bana.

*Önümüzdeki günlerde yeni bir projeniz varmış, anlatır mısınız? 
Yaza bir single çalışmamız daha olacak. Her çıkardığım albümde daha iyisini yapmak istiyorum. Herkesin kendisini aşmasını gerektiğini düşünüyorum. Sadece kendine bakmalı insan.


SESİN YOKSA ŞOV KIZI OLURSUN

*Müzik sektöründe sizi en çok ne zorladı? 
Kalıcı olmak çok zor. Bu işlere maddi- manevi hepimiz emek veriyoruz. En iyisini yapmaya çalışıyoruz. Zaman gerekiyor, iş beklediğiniz gibi olmayabiliyor. Bu konuda şans çok önemli. Yıldız olmak için muhteşem bir sese, çok iyi bir sahneye ve star ışığına ihtiyacınız var. Sesiniz yoksa yıldız olamazsınız; şov kızı olursunuz. Sesiniz vardır, ışığınız yoktur, solist olursunuz. Yıldız olmak için hepsine aynı anda ihtiyaç var, bir de şansa... O şansı yakalamaya çalışıyorum çünkü diğer konularda kendimi geliştirdiğimi düşünüyorum. Doğru zamanda doğru yerde olmak çok önemli. Pop müzik sektöründe herkes birbirini eleştiriyor. Bunları takmadan kendi bildiğimizi yapacağız.

FANUSTA YAŞIYORUM

*Şöhretin hayatınızı kısıtlayacağını düşünüyor musunuz? 
Ekibim beni fanusa aldı; öyle yaşıyorum. Profesyonel bir iş yaptığımız için özel hayatım kısıtlanıyor tabii. Her yere ekibimle giderim; tek başıma gezmem. Her şeyden haberleri olur. Bu durumda da özel hayat kalmıyor. Aslında bu şekilde çok rahatım çünkü yanımdaki kişilere güveniyorum.Özgür ARAS

 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 22:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568