Seyyal Taner herkesi hayran bıraktı

Beyoğlu Hayal Kahvesinde hayranlarıyla buluşan Seyyal Taner,  önümüzdeki günlerde uzun bir konser maratonuna başlayacak.

Seyyal Taner herkesi hayran bıraktı

Türk pop-rock müziğinin yerinde duramayan, asi, sıradışı, sahnelerin panteri olarak bilinen, Türkiye'nin ilk kadın rock müzik şarkıcısı  Seyyal Taner,  20 Kasım İzmir’de ki ilk konserinden sonra Kasım ve Aralık ayında da hayranlarının karşısına çıkacak.


22 Kasım’ da Gebze Bilkar’ da ve 23 Kasım’ da Bakırköy Leyla Gencer Kültür Merkezi’nde Kurtalan Ekspres ile sevenleriyle buluşacak olan Seyyal Taner, ardından da 9 Aralık’ da Kurtalan Ekspres ile Aydın Brera’ da, 13 Aralık’ da Adana Hayal Kahvesi’ nde sahne alacak. 

Seyyal Taner hayranları sanatçının dillere dolanan şarkılarını doyasıya dinleyecek.


Konser Tarihleri;

20 Kasım İzmir Narlıdere Belediyesi, Popüler Müzik Korosu ile
22 Kasım Gebze Bilkar'da Kurtalan Ekspres ile ustalara saygı 
23 Kasım Bakırköy Leyla Gencer Opera ve Sanat Merkezi Kurtalan Ekspres ile.
9 Aralık Aydın Brera'da Kurtalan Ekspres ile
13 Aralık Adana Hayal Kahvesi'nde Grup Aktör ile ..
31 Aralık İzmir Swiss Otel'de Yılbaşı konser


Seyyal Taner Hakkında; 

Türk pop-rock müziğinin efsane şarkıcısı Seyyal Taner her zaman rock’a yakın durmuş bir isimdir. Şarkıları, altı fazla çizilmemiş olsa dahi rock tınılıdır. Zamanında rock dünyasının en iyi müzisyenlerini topladığı grubuyla Maksim gibi alaturka gazino sahnelerini birbirine katıp, benzersiz yorumuyla hayat verdiği şarkıları kadar, nefes kesen dansları, kendine özgü kostümleri ve izleyenleri kendine hayran bırakan olağanüstü şovlarıyla da popüler müziğe damgasını vurmuştur. ‘70’lerde başladığı ve bütün ‘80’ler, ‘90’lar, 2000’ler boyunca sürdürdüğü müzik yaşantısı boyunca, Melih Kibar, Timur Selçuk, Fahir Atakoğlu, Olcayto A. Tuğsuz gibi müzik adamlarıyla yaptığı çalışmalardan çıkan bir dolu hit şarkı günümüzde klasikler arasındadır. 

Aslı Yörükoğlu

 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2016, 23:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568