Ünlü caz trompetçisi Chris Botti İstanbul'da

Sting’in Londra’da küçük bir barda keşfettiği...

Ünlü caz trompetçisi Chris Botti İstanbul'da

Sting’in Londra’da küçük bir barda keşfettiği, dünyaca ünlü caz trompetçisi Chris Botti, uzun bir aradan sonra 15 Ekim'de İstanbullu müzikseverlerle buluşuyor.

1962 yılında Oregon’da dünyaya gelen Botti trompet ile 10 yaşında tanıştı. Amerika’nın en prestijli müzik okullarından birisi olan Indiana Üniversitesi’nde uzman hocalar denetiminde okuyan sanatçı, mezun olduktan sonra Arif Mardin gibi prodüktörlerin yönlendirmesi ile bir anda pop-caz kulvarında sık sık görmeye alıştığımız bir isim oldu. Sanatçı, minimalist doğaçlama yeteneği ve sahne duruşu ile sürekli Miles Davis ve Chet Baker ile kıyaslandı. Yeni bir caz kişiliği yaratma hırsında olmayan sanatçı yakaladığı formül ile caz-pop listelerinde sık sık yer almayı başardı.

İlk solo albümü olan “First Wish”i 1995 yılında yayınlayan Chris Botti, bugüne kadar toplam 10 albüm yayınladı. Üç albümü birden Billboard Caz Albümleri listesine 1 numaradan giriş yapan Chris Botti’nin bugüne dek canlı kayıt ve performans yaptığı sanatçıların arasında Frank Sinatra, Sting, Josh Groban, Andrea Bocelli, Paul Simon, Joshua Bell, Joni Mitchell, John Mayer, Michael Buble ve Aerosmith’in vokalisti Steven Tyler yer alıyor.

Chris Botti geçtiğimiz yıl en iyi enstrümantal pop dalında Grammy kazandığı ‘’Impressions ‘’ albümünün parçalarıyla  15 Ekim akşamı CRR sahnesine konuk oluyor.

Chris Botti, trompet
Billy Kilson, davul
Leonardo Amuedo, gitar
Geoffrey Keezer, piyano
Richie Goods, bas
Andy Ezrin, klavye
Lucia Micarelli, keman
Sy Smith, vokal
George Komsky, vokal


An Evening with Chris Botti
15 Ekim 2014 19:00
CRR Konser Salonu, İstanbul
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2014, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568