Yirmi beş yıl sonra reklam yıldızı oldu

Coşkun Sabah reklam yıldızı oldu

Yirmi beş  yıl sonra reklam yıldızı oldu

Çiklet reklamından 25 yıl sonra uçak reklamlarına On beş yıl ara verdikten sonra bu yıl içinde albüm çalışması yapan ve geçtiğimiz aylarda da yeni albümünü piyasaya çıkartan Coşkun Sabah şimdi de reklam yıldızı oldu. Pegasus Havayolları’nın yılbaşı reklam kampanyası için kamera karşısına geçen ünlü sanatçıya on günlük bir çalışmayla sahnede kullandığı udun bir benzeri de uçak şeklinde yapıldı.

Bundan yirmi beş yıl önce 1989 yılında TRT’de gösterilen bir çiklet markasının reklamları için ilk kez kamera karşısına geçen ünlü sanatçı o zaman dan  beri  gelen teklifleri kabul etmemişti. Bu yıl yeni albümünü de piyasaya çıkartan sanatçı yönetmenliğini Mete Özok’un  yaptığı  “Pegasus Hayayolları”nın reklam filmi teklifini kabul etti. Yıllar sonra ikinci reklam filminde rol alan sanatçı bir kez daha reklam yıldızı oldu. Çok satan “Anılar” şarkısını reklam filminde seslendiren Coşkun Sabah, filminde 20 yıl öncesinden günümüze uzanan evli bir çiftin yılbaşı gecelerine yer veriliyor. Reklam filminde, erkeğin eşine aldığı klasik hediyeleri ve karısının bu hediyelere gösterdiği tepkileri esprili bir dille anlatılıyor. 
TV reklamının yanı sıra internet ortamı içinde hazırlanan viral çalışma da Coşkun Sabah’ı kimi zaman Amsterdam’da bir kayık üstünde şarkı söylerken, kimi zaman Paris’te selfie çekerken, Moskova’da Rus Folklor Dansı yaparken, Barcelona’da flamenko dansçılarıyla birlikte, Kapadokya’da ise balondayken görülüyor.  Hazırlanan eğlenceli videolarda Coşkun Sabah, “Anılar” adlı şarkısını farklı sözlerle Pegasus için yeni baştan uyarlıyor. Coşkun Sabah “Reklam filminde rol alırken para elbette önemli ama asıl önemlisi Coşkun Sabah’ı reklamın içinde nasıl kullandıklarıdır. Bu reklam filmi senaryosu içime sindiği için kabul ettim” dedi.
Reklam filmi çekim notları…

Reklam filmi çekimlerinde 80 kişi görev aldı ve toplam 2 gün süren 32 saatlik bir çalışma gerçekleştirildi. Üç ayrı stüdyo dekoru kullanılan reklam filmi çekimlerinde dekorların çekimler için hazırlanması yaklaşık 1 hafta sürdü.
Coşkun Sabah’ın kostümleri için üç ayrı yılın hikâyeleştirildiği dönemler için iki farklı takım ve bir smokin kullanıldı. Bu kıyafetler Coşkun Sabah’ın kendi gardrobundan seçildi. Çekimlerde kullanılan aksesuarların hazırlanması ise yaklaşık 2 hafta sürdü ve filmde Coşkun Sabah’ın kullandığı uçak şeklindeki udun yapılması 1,5 hafta sürdü. Üretilen bu özel ud dışında Coşkun Sabah’ın kendi udu ve bir adet gitar çekimlerde kullanıldı.

www.yakamozyakut.com.tr İstanbul / Caner BUDAK


Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2014, 00:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568