”Ailemle Kitap Okuyorum”

Projesi hayata geçirildi.

”Ailemle Kitap Okuyorum”
Özel Mehmet Döğme İlkokulu önemli bir etkinlik daha düzenledi.

Ailemle kitap okuyorum etkinliği ile okulun sınıflarında bir araya gelen öğretmen, aileler ve çocuklar hep beraber semaver çayı fokurtuları eşliğinde kitap okudular. 
       
Okul Velilerinden Mehmet BULUT görüşlerini şöyle dile getirdi: “Özellikle günümüzde internet ve bilgisayar kullanımının yaygınlaşması ve daha çok televizyon karşısında vakit geçirmenin yaygınlaşması kitap okumaya ilginin biraz daha azalmasına neden olmaktadır. Gelişmiş ülkelere göre ülkemizde kitap okuma oranının çok düşük olduğu gerçeği de hepimiz tarafından bilinmektedir. Kitap okuma kültürümüzü geliştirmek ve evimizde ailece kitap okuyabileceğimizi hatırlatmak amacıyla okulumuzda da Ailemle Kitap Okuyorum etkinliğine katıldık.” dedi. Söylediler.
    
Okul Müdürümüz Süleyman Yaman’da “Gerçekleştirilen Ailemle Kitap Okuyorum etkinliğinin eğitimde önemli bir yere sahip olduğunu, öğrenciler üzerinde kalıcı ve istendik davranışlar kazandırdığını, bu tür etkinlikleri desteklemek amacıyla ellerinden geleni yapacaklarını Bir örnek teşkil eden bu güzel etkinliğimiz ilerleyen haftalarda da artarak devam edecektir. Aileler ve öğrencilerimiz öğretmenleri ile birlikte sıcak çaylarını da yudumlayarak sessiz ve nezih bir ortamda kitap okumanın mutluluğunu yaşadılar. Ailelerin okula gelerek öğrencisi ile beraber kitap okumaları öğrencilerimizde olumlu izler bıraktı. Sınıf öğretmenlerimiz bu uygulamanın çocuk eğitimine çok önemli katkılar sağlamaktadır.” dedi ve programı tertipleyen sınıf öğretmenlerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2014, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568