Amasya'nın küçük dev adamlarına ...

Akademik bir disiplin içerisinde yürütülen bu tür faaliyetler ulusal ve uluslararası boyutta meyvelerini vermeye başlamıştır”

Amasya'nın küçük dev adamlarına ...
”Türk Basketbolunun Büyük Anadolu Projesi Geleceğin Dev Adamlarını Arıyor” sloganıyla başlayan Amasya Üniversitesi ve Türkiye Basketbol Federasyonunun yaptığı ikili işbirliği protokolü kapsamında faaliyetlerini sürdüren Amasya Üniversitesi 12 Dev Adam Basketbol Okulunun başarılı minik basketbolcularına Rektör Prof. Dr. Metin Orbay tarafından 2014-2015 sezonu başarı belgesi verildi. 


Küçük Dev Adamların haftada dört gün antrenman yaptıkları Amasya Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen törende konuşan Prof. Dr. Orbay; “Amasya Üniversitesi olarak sporun bütün dallarını, en alt yaş gruplarından başlayarak toplumun her kesiminde yaşam tarzı haline getirmek amacıyla spor birimlerimizi halkın kullanımına açtık.


Bu kapsamda Türkiye Basketbol Federasyonu ile yaptığımız protokol kapsamında, ekip çalışmasını önemseyen, kendine güven ve disiplin gibi unsurları ruhunda barındıran ‘basketbol’ sporuna Amasyalı gençlerin ilgisini arttırmanın ve özellikle her dönemde onlara iyi bir alternatif oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı zamanda akademik bir disiplin içerisinde yürütülen bu tür faaliyetler ulusal ve uluslararası boyutta meyvelerini vermeye başlamıştır”
dedi.
2002 yılında faaliyete başlayan 12 Dev Adam Basketbol Okulları 78 ilde faaliyet gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568