Bebek Ölümlerinin Azaltılması Hedefleniyor

3 gün süren teorik ve pratik eğitimin ardından yapılan yazılı ve sözlü sınavı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verildi.

 Bebek Ölümlerinin Azaltılması Hedefleniyor
Amasya'da 2. kez düzenlenen Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi; Amasya Üniversitesi Sağlık Gönüllüleri Kulübü ve Halk Sağlığı Kurumunun katkılarıyla gerçekleştirildi.

Programda Tokat 112 Komuta Merkezinden, Amasya Üniversitesinden, Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğünden eğiticiler yer aldı.


Kurs açılışına Sağlık Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şevket Kandemir ile Halk Sağlığı Müdürü Dr. Öner Nergiz ve müdür yardımcıları, bölüm başkanları ve öğretim elemanları katıldı.
Ebelik, hemşirelik öğrencileri ve ebe, hemşire ve anestezi teknisyenleri olmak üzere toplam 73 kişinin katıldığı Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi ile düşmekte olan bebek ölüm oranlarının daha da azaltılması hedefleniyor.
Öğrencilerimizin  iş hayatına atıldıklarında onların tercih edilebilirliğini artırma bakımından da önem taşıyan sertifika 3 gün süren teorik ve pratik eğitimin ardından yapılan yazılı ve sözlü sınavı başarıyla tamamlayan katılımcılara verildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2014, 02:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568