BİLFEN sahnesinden modern zaman yolculuk

Bilfen İzmir Bornova Ortaokulu öğrencileri, eğitim – öğretim döneminin bitmesine sayılı günler kala hazırladıkları tiyatro oyunuyla arkadaşlarını ve ailelerini modern zaman içinde bir yolculuğa çıkardılar.

BİLFEN sahnesinden modern zaman yolculuk

Maarif Müfettişleri Grup Başkanı Nedim Çelik, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu ve Bornova İlçe Şube Müdürleri tarafından da izlenen oyun büyük beğeni aldı.

İzmir'de, bir yıldır hizmet veren Bilfen Okulları için akademik başarı önemlidir ancak tek başına yeterli değildir. Öğrencilerini sosyal ve kültürel yönden de güçlü bireyler olarak yetiştirmeyi ilke edinen Bilfen İzmir Bornova İlköğretim Kurumu’nun 5.sınıf öğrencilerinden kurulu “Düşler Kulübü”,  sergilediği “Modern Zaman İçinde” adlı oyunla arkadaşlarının ve velilerinin karşısına çıktı. 


“Kül Kedisi” hikayesinin günümüze uyarlaması olan oyunda, hayatı kolaylaştıran teknolojinin önemine değinilirken bir yandan da bunun pratikte neden olabileceği karışıklıklar eğlenceli ve esprili bir dille izleyenlere aktarıldı.  Öncesinde, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu’nun bir konuşma yaptığı oyuna sıkı bir şekilde hazırlanan Bilfen İzmir öğrencileri, başarılı sahne performanslarıyla bol bol alkış aldılar. 


 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 06:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
2016-2017 tiyatrocusu
2016-2017 tiyatrocusu - 2 yıl Önce

Simdi biz bunu yapıyoruz :P

SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568