Cankurtaran topluluğundan seminer

“Temel Yaşam Desteği, Afetlerde Triaj, Olay Yeri Yönetimi ve Ambulans Ekipmanlarının Kullanımı”

Cankurtaran topluluğundan seminer

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programı Cankurtaran Topluluğu öğrencileri ve ATTDER (Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği) işbirliği ile bir seminer düzenlendi.

M. R. Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen seminerde, “Temel Yaşam Desteği, Afetlerde Triaj, Olay Yeri Yönetimi ve Ambulans Ekipmanlarının Kullanımı”  konularında uygulamalı eğitimler verildi. Düzenlenen etkinliğe Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Göker Durdu, okul yöneticileri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Seminer, Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği ATTDER Kilis İl Başkanı İbrahim Tepe, Başkan Yardımcısı ATT Aysel Uzuğ ve dernek üyeleri Yakup Kölemen ile Yunus Zengin tarafından verildi.
İbrahim Tepe afetlerde triaj anında, çok sayıda hasta ve yaralının bulunduğu durumlarda bu hastalardan öncelikli olanların nasıl tedavi ve nakil edilmesi gerektiği ve temel yaşam desteği ile ilgili bilgiler verdi. Aysel Uzuğ ise olay yeri yönetimi ve güvenlik önlemleriyle ilgiler bilgiler verdi. Ayrıca öğrenciler yapılan etkinliklere uygulamalı olarak katıldı.


www.yakamozyakut.com.tr Kilis / Naim SALİHOĞLUGüncelleme Tarihi: 06 Aralık 2015, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568