Çiftlikköy Kampüsünde seminer

Seminer: Altın Katalizörlüğünde Pirol ve İndol Kondenze Yeni Heterosiklik Bileşiklerin Tasarımı ve Sentezi

Çiftlikköy Kampüsünde seminer
Mersin Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü tarafından, “Altın Katalizörlüğünde Pirol ve İndol Kondenze Yeni Heterosiklik Bileşiklerin Tasarımı ve Sentezi” konulu seminer yapıldı.

Mersin Üniversitesi Çiftlikköy Kampüsü Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen seminere, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Metin Balcı konuşmacı olarak katıldı. 


Gerçekleşen seminere, çok sayıda organik kimya ile ilgilenen öğrenci ve akademisyenlerin yanı sıra Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hakan Arslan da katıldı. Eğitim Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi öğrencileri ve Gelişim Koleji son sınıf öğrencileri, seminere büyük ilgi gösterdi.

Bu seminer ile öğrenciler, dünya çapında ünlü bir bilim insanı olan Prof. Dr. Metin Balcı ile tanıştırarak, dünyada kimya ile ilgili neler yapıldığı konusunda bilgi edindi.  


Araştırma alanları doğal ürün sentezi, yüksek sıcaklık brominasyonu, Mn(OAc)3 oksidasyonu, gerilimli hidrokarbonlar, heterosiklik bileşikler olan Prof. Dr. Balcı, konuşmasının ardından dinleyenlerin sorularını yanıtladı. www.yakamozyakut.com.tr Mersin /  Esra NURGüncelleme Tarihi: 24 Ekim 2015, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568