Derste Çiçek Diktiler

Çevreci öğrenciler...

Derste Çiçek Diktiler
Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin SHMYO Yaşlı Bakımı Programı öğrencileri, ders sorumluları Öğr. Gör. Müzeyyen Sümer ve Öğr. Gör. Demet Çakır tarafından yürütülen Meşguliyet Terapisi Dersi kapsamında "Yaşlılarda Bitki Yetiştirmenin Sosyal, Psikolojik ve Fiziksel İyilik Üzerine Yararları"konusunu ele aldıkları derste okul personeli ve öğretmenleri ile birlikte yerleşke bahçesine çiçek dikimi gerçekleştirdiler
Çiçek bakımı konusunda uzman personel tarafından önce öğrencilere çiçek dikimi, saksı değişimi, bitkilerin ihtiyaç duyduğu su ve güneş miktarına ilişkin bilgilendirme ve uygulama örnekleri sunuldu, ardından öğrencilerle beraber bahçeye çiçek dikimine geçildi. Öğrenciler bu etkinlikle bir yandan okul bahçesinin düzenlenmesine katkıda bulunurken bir yandan da toprakla iç içe teorik bilgilerini uygulamaya aktarma fırsatı bularak keyifli bir gün geçirdiler.
Yaşlı Bakımı Uzaktan Eğitim Programı öğrencileri için video kaydı da yapılan ders, öğrencileri doğa ile buluşturmanın yanı sıra bitki bakımı konusunda tecrübe edinmelerine da katkı sağladı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2015, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568