Eksi Yedi Topluluğu çocukları sevindirdi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Eksi Yedi Topluluğundan Örnek Yardım

Eksi Yedi Topluluğu çocukları sevindirdi
Kilis 7 Aralık Üniversitesi  öğrenci topluluklarından Eksi 7 Topluluğu öğrencileri, Okul Öncesi Öğretmenliği programından mezun olup göreve başlayan öğretmenlerin görev yaptıkları anasınıfı ve anaokullarının ihtiyaçlarını karşılamak için örnek bir etkinlik düzenledi.

M. R. Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencilerinin oluşturduğu topluluk, Kilis’te ve farklı illerde görev yapan KYÜ mezunlarının okullarına ihtiyaç duydukları materyalleri temin etmek için fakülte ve yüksekokullarda stantlar kurarak oyuncak, kırtasiye malzemesi ve yedi yaşın altındaki çocuklara yönelik malzeme topladılar. 

Öğrenciler, toplanan malzemeleri KYÜ mezunu Şengül Akıl’ın öğretmen olarak atandığı Kilis’in Musabeyli ilçesi Şenlikçe Başkent İlkokulu anasınıfına ulaştırdılar.Öğretmen Şengül Akıl, öğrenci iken Eksi 7 Topluluğu bünyesinde bu tür yardım faaliyetlerine severek katıldığını, yeni topluluk üyelerinin bu faaliyetler ile görev yaptığı okula yardım getirmelerinin kendisini çok duygulandırdığını ifade etti.

Topluluk ayrıca Bitlis ve Mardin illerine bağlı köylerdeki anasınıfı ve anaokullarına da malzeme gönderdi. Yardım gönderilen okullarda eğitim gören öğrenciler, KYÜ Eksi 7 Topluluğu öğrencilerine teşekkürlerini ve sevgi dolu selamlarını fotoğraflar, resimler ve mesajlarla ilettiler.Öğrenciler, danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Yakup Doğan’ın yaptığı Eksi 7 Topluluğunun kurulduğu günden bu yana çeşitli yardım etkinlikleri düzenlediklerini, bundan sonra da bu tür yardım faaliyetlerine devam edeceklerini belirttiler.


www.yakamozyakut.com.tr Kilis 7 Aralık Üniversitesi / Basın yayın Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2016, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568