Gençlik Topluluğu “For Better World Community”

Mersin Üniversitesine konuk koldu.

Gençlik Topluluğu “For Better World Community”
AB Eğitim Kültür ve İnsan Hakları Çalışmaları Derneği’ne bağlı gençlik topluluğu “For Better World Community” 9 Eylül Çarşamba günü Mersin Üniversitesine konuk oldu. 

4-13 Eylül 2015 tarihleri arasında  “Get Over The Handicap” projesi kapsamında engelliler ile empati aktiviteleri amacıyla Mersin’e gelen gençlik topluluğu, üniversitemiz yetkilileri ile bir araya geldi.

Rektörlük Senato Odasında gerçekleşen görüşmeye rektör yardımcıları Prof. Dr. Ali Kaya ve Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı katıldı ve gençlik topluluğunun üniversitemizle ilgili sorularını yanıtladı.

Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, üniversitemizde engelsiz yaşam oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen uygulamalardan söz ederek, engelli bireyler konusuna önem veren üniversiteler arasında olduğumuzu ifade etti.

Hollanda, İtalya, Hırvatistan, Romanya ve Türkiye’den katılan 18-30 yaş arası 30 üniversite öğrencisinden oluşan gençlik topluluğu “For Better World Community”, engelli sorunları ve çözüm önerilerini tartışmanın yanı sıra kültürler arası bilgi alışverişinde bulunmayı amaçladıklarını belirtti.

www.yakamozyakut.com.tr / Mersin
Haber: Esra Nur
Fotoğraf: İlker Orkun

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner566

banner554

banner558

banner141

banner557

banner568